Partner: Logo KobietaXL.pl

Dlaczego masz chęć na słodycze, a kiedy już zaczniesz jeść ulubione czekoladki, nie możesz przestać? To candida albicans w twoim organizmie woła, żebyś karmiła go jego ulubionym cukrem! Tak więc nie tylko tyjesz obżerając się łakociami ale dodatkowo dokarmiasz grzyba.

 

Tymczasem on nie lubi przede wszystkim kwaśnych produktów i tych powinniśmy spożywać dużo. Poranek należy zacząć od wypicia szklanki letniej wody z wyciśniętym sokiem z całej cytryny. I pić dużo wody przez cały dzień.

 

Nieodzowne jest ograniczenie cukrów, które żywią grzyba. Dlatego dobrze jest zrezygnować ze słodyczy a także słodkich owoców i soków z nich zrobionych oraz wszelkich słodkich napojów gazowanych. Niestety, candida nie gardzi też alkoholem (cukier!), dlatego lepiej unikać go w jakiejkolwiek postaci. Warto zrezygnować też z białej mąki, ryżu, serów pleśniowych i żółtych, wszystkich produktów zawierających drożdże oraz wszelkich zup w proszku czy innych dań przyrządzanych metodą przemysłową.

 

Jako się rzekło, candida nie znosi kwaśnych pokarmów dlatego im więcej jemy warzyw, kiszonek i pijemy soków z kwaśnych owoców, tym większe mamy szanse, żeby się go pozbyć. Można też jeść ziarna ze słonecznika, dyni, spożywać siemię lniane, kasze (oprócz pszenicznych), ryż niełuskany, ziemniak, oliwę z oliwek. Pijmy też dużo herbaty ziołowej, czarnej, czerwonej.

Jakie spustoszenie sieje candida? Przeczytaj koniecznie: Jak cię zjada grzyb candida?

Tagi:

candida ,  dieta ,  zdrowie ,  candida albicans , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót