Partner: Logo KobietaXL.pl

Kolagen - podpora skóry

Najbardziej pożądanymi składnikami w każdym preparacie do skóry dojrzałej lub takiej, która traci jędrność, są elastyna i kolagen.

Obydwa składniki kojarzą się z działaniem silnie ujędrniającym i wzmacniającym struktury skóry. Kremy i balsamy zawierające kolagen w składzie są chętnie kupowane i stosowane przez panie w różnym wieku - jest to bowiem składnik nie tylko przeciwzmarszczkowy dedykowany skórze dojrzałej (dowiedz się więcej na http://www.duocollagen.pl/kolagen-na-rozstepy).

Ma on o wiele szersze działanie, niż to powszechnie znane. Kolagen jest bowiem białkiem, będącym kluczowym składnikiem między innymi skóry właściwej. Zbudowany jest z sieci włókien, która stanowi ramę dla wzrostu komórek i naczyń krwionośnych. Stąd właśnie wzięło się kojarzenie go ze swoistym rusztowaniem dla skóry. Warto jednak zwracać uwagę na to, by wybrany kolagen był naturalny - jest on bowiem białkiem biologicznie aktywnym i żywym, zespalającym się z włóknami ludzkich białek. Kolagen stanowi aż jedną trzecią ogólnej masy białka w ciele ludzkim. Procesy degradacji włókien kolagenowych w organizmie rozpoczynają się już mniej więcej od 25. roku życia, kiedy komórki zmniejszają naturalną produkcję tego białka. Prowadzi to do obniżenia poziomu nawilżenia, wskutek czego naskórek wiotczeje i pojawiają się zmarszczki. Zdrowa dieta, aktywny tryb życia i stosowanie preparatów wysokiej jakości, zawierających kolagen, to tylko część prawidłowej drogi do sukcesu, a więc zachowania jędrnej i promiennej skóry. Aby zapobiec skutkom zmniejszenia produkcji kolagenu przez organizm, warto przyjmować go również w postaci suplementu diety. 

 

kolagen

Kolagen - korzyści dla organizmu 

Wspomaganie organizmu wyłącznie od zewnątrz jest niewystarczające - o tym, że wszelkie kuracje należy prowadzić jednocześnie od zewnątrz i od wewnątrz, wiadomo nie od dziś. Wcieranie kolagenu w skórę oczywiście pomoże, jednak nie zapewni aż tak spektakularnego efektu, jak przyjmowanie go od wewnątrz, najlepiej w formie płynnej (na przykład www.duocollagen.pl, będący naturalnym kolagenem do picia). Sprzyja to regeneracji włókien kolagenowych oraz znacznie spowalnia procesy starzenia się skóry. Trzeba jednak wiedzieć również o tym, że kolagen odpowiada nie tylko za stan skóry, ale także włosów, paznokci, tkanek i chrząstek stawowych.

Kolagen i witamina C

Suplementowanie naturalnego kolagenu wraz z witaminą C to działanie niezbędne dla prawidłowego tworzenia się chrząstki stawowej. Naturalny kolagen jest również niezbędny w sytuacjach wymagających wzmocnienia naczyń krwionośnych (to także doskonała profilaktyka przy skłonnościach do powstawania tzw. pajączków, czyli sieci popękanych naczynek krwionośnych). Kolagen jest również niezbędny w okresach podwyższonej rozciągliwości skóry (ciąża, kuracje odchudzające, okres dojrzewania), jako jej wzmocnienie i zapobieganie powstawaniu rozstępów. Naturalny kolagen w płynie jest również niezwykle pomocny w kuracjach usuwających pozostałości po trądziku - wpływa korzystnie na zdolności regeneracyjne skóry. Kolagen to także niezwykle drogocenny składnik mający wpływ na poprawę kondycji włosów i przyczyniający się do pobudzenia ich wzrostu. Zbawienne działanie naturalnego kolagenu potwierdzają również zabiegi medycyny estetycznej, w której to drogocenne i niezwykle wytrzymałe białko jest bardzo szeroko wykorzystywane. 

Całkowicie naturalny skład kolagenu DuoLife do picia sprawia, że dostarczasz swojemu organizmowi wyłącznie wartościowych, potrzebnych mu składników, bez skutków ubocznych w postaci szkodliwego działania konserwantów czy innych substancji wypełniających. Zdrowie organizmu zaczyna się w jego wnętrzu! 

Artykuł partnera zewnętrznego http://kolagennet.pl/

Tagi:

zmarszczki ,  skóra ,  uroda ,  kolagen ,  witamina c , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót