Partner: Logo KobietaXL.pl

Słońce ma drogocenny wpływ na naszą odporność i samopoczucie. Pozwala w naturalny sposób uzupełnić niedobory witaminy D3, odpowiedzialnej m.in. za układ kostny, zwiększa również poziom serotoniny – nie bez przyczyny nazywanej hormonem szczęścia. Jednak brak umiaru może być niebezpieczny dla naszego zdrowia, prowadząc do zmian skórnych: powstawania naczyniaków, rogowaceń posłonecznych, a nawet zmian nowotworowych. Promienie UV przyspieszają też proces starzenia skóry. Badania pokazują, że 70% zmarszczek jest wynikiem fotostarzenia, wywołanego nadmierną ekspozycją słoneczną.

 

 

Po pierwsze: profilaktyka

Podstawową ochronę przed fotostarzeniem skóry stanowią kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Przed wyborem odpowiedniej ochrony należy zwrócić uwagę na skład i zrezygnować z preparatów, zawierających substancje chemiczne, a wybierać te, bazujące na wodzie. Co ważne, kosmetyki chroniące przed słońcem powinno się stosować minimum pół godziny przed wyjściem. Nie zapominajmy, że na promieniowanie UV jesteśmy narażeni przez cały rok. O odpowiednią ochronę twarzy powinniśmy dbać również zimą, szczególnie w górach, gdzie wzrasta ilość promieniowania UV, oddziałującego na naszą skórę.

 

Naturalne kosmetyki

Warto sięgać po dermokosmetyki: kremy przeciwzmarszczkowe, balsamy czy naturalne maseczki, które zapobiegają powstawaniu nowych zmarszczek i pomagają w redukcji tych, którym nie udało się wcześniej zapobiec. Dzięki regularnemu nawilżaniu i odżywianiu, skóra staje się gładka i jędrna. Przed wyborem kremu warto zwrócić uwagę na ilość składników aktywnych, zawartych
w stosowanych produktach – to one pobudzających skórę do regeneracji i niwelują ilość zmarszczek.

 

Odpowiednia dieta i nawodnienie

Nawilżenie skóry zależy nie tylko od stosowania zewnętrznych preparatów, ale przede wszystkim od odpowiedniego nawodnienia całego organizmu. Odwodnienie przyśpiesza starzenie skóry, dlatego warto pamiętać o regularnym uzupełnianiu ilości płynów, wprowadzając ten nawyk zaraz po przebudzeniu, kiedy organizm szczególnie domaga się uzupełnienia niedoboru wody. W naszym jadłospisie nie powinno również zabraknąć zielonych warzyw, ryb oraz produktów zawierających witaminę E, opóźniających starzenie się skóry. Znajdziesz je m.in. w oliwie z oliwek, migdałach czy ziarnach zbóż.

 

Profesjonalna pomoc

Czasami domowe sposoby okazują się niewystarczające. W takich sytuacjach warto skorzystać
z pomocy profesjonalisty. Przebarwienia posłoneczne i płytkie zmarszczki mimiczne, powstałe
w wyniku fotostarzenia się skóry, można skutecznie niwelować dzięki peelingom medycznym.
W tym wypadku najlepiej sprawdzi się kwas migdałowy, posiadający właściwości odbarwiające oraz antybakteryjne, który nie powoduje hiperpigmentacji i można go stosować przez cały rok.

Skutecznym sposobem wygładzenia zmarszczek mimicznych, bardziej widocznych na opalonej
i wysuszonej przez słońce cerze, są zastrzyki z botuliny (BOTOX). - Cały zabieg trwa około 20 minut. Preparat jest wstrzykiwany w ściśle określone miejsca na twarzy. Pierwsze efekty są widoczne już po 48 godzinach, a pełna poprawa następuje po upływie 2 tygodni - tłumaczy dr Agnieszka Drożniak, lekarz z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA. – Preparat jest podawany w mięśnie, odpowiedzialne za zmarszczki, dlatego pod wpływem zabiegu naturalna ekspresja nie zostaje zaburzana - dodaje dr Drożniak.

 

Tagi:

zmarszczki ,  fotostarzenie się skóry ,  Botox , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót