Partner: Logo KobietaXL.pl

Jak odpowiednio dobrać światło?

Wybór najkorzystniejszego światła nie jest prosty. Wszystko zależy od pory dnia oraz nasłonecznienia. Najlepiej włączyć kamerkę w telefonie i sprawdzić w którym miejscu mieszkania wyglądamy najlepiej. Jeżeli zależy nam na wyeksponowaniu twarzy, warto ustawić się tak, aby światło padało z przodu lub boku. Nie należy jednak siadać bezpośrednio przed oknem. Padające światło sprawi, że w kamerze twarz będzie ciemna, a rysy twarzy trudne do dostrzeżenia. Niekorzystne cienie padają podczas agresywnych rannych promieni. Wówczas wyostrzają rysy, zupełnie zmieniając wygląd twarzy, dlatego najlepiej zakryć okno pół przepuszczającą tkaniną. 

Kolejnym ważnym czynnikiem warunkującym dobrą prezencję podczas wideokonferencji jest miejsce patrzenia. Nie powinniśmy patrzeć w ekran, aby wyglądać naturalnie należy skierować wzrok na kamerkę. Skupienie wzroku na ekranie da nieatrakcyjny efekt, a rysy twarzy zostaną zbyt mocno podkreślone. Jeżeli prezentacja wymaga zerkania na monitor, warto wcześniej ustawić pod laptopem kilka książek. 

Makijaż inny niż do biura

Kamera internetowa wyłapuje najmniejsze niedoskonałości, dlatego tak istotne staje się zatuszowanie wyprysków. Dodatkowo, osoby mające problem z nadmiernym wydzielaniem sebum, powinny skorzystać z pudru matującego, gdyż w kamerze strefa T może wydawać się pokryta potem. Ważne jest również podkreślenie kości policzkowych bronzerem, a brwi - kredką. W przypadku wystąpienia online lepiej używać pomadek w naturalnych odcieniach. 

Wiele Pań narzeka na zakłamany obraz swojej fryzury w kamerze. Pomimo że na żywo uczesanie prezentuje się atrakcyjnie, w kamerze włosy wydają się pozbawione objętości. Aby prezentować się dobrze, należy "unieść" włosy za pomocą przedziałka z boku głowy. Przydatne będą również suszarki do włosów oraz lokówki naturalnie budujące objętość. Tu akcent powinien padać na końcówki, lekko uniesione ku górze. Twarz wyda się młodsza, a cera zadbana. Szeroki wybór akcesoriów do włosów znajduje się na stronie https://www.morele.net/. Dzięki nim nawet fryzura w kamerce będzie prezentować się jak prosto od fryzjera.  

Wiele osób podczas wideokonferencji nie zwraca uwagi na tło, bądź usadawia się przed biblioteczką. Eksperci rekomendują jednak wybranie jednolitego tła w stonowanym odcieniu. Dzięki temu wygląda się lepiej, a wzrok współpracowników nie skupia się na pozycjach literatury, które posiadamy w domu. Praca online wymaga odpowiednio zaaranżowanego stanowiska. Spotkania wewnętrzne z własnym zespołem są mniej stresujące od prezentacji z zewnętrznymi klientami, na których należy prezentować się kompetentnie i dobrze reprezentować własne przedsiębiorstwo. Dlatego niektóre rozwiązania związane z padającym światłem oraz makijażem są dobre w biurze, a nie zawsze sprawdzą się podczas spotkań zdalnych. 


Tagi:

porady domowe ,  uroda , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót