Partner: Logo KobietaXL.pl

Poznaj 8 najgorszych nawyków, przez które twoja skóra nie tylko starzeje się znacznie szybciej, ale jest szara i pozbawiona blasku. 

 

1. Jesz za dużo białego pieczywa, produktów bogatych w cukier i wysokoprzetworzonej żywności, a twoja dieta jest uboga w warzywa. Wszystkie te produkty spożywane w nadmiarze mogą powodować trądzik, alergie i niepożądane zmiany skórne. Cukry i węglowodany przenikają w głąb naszej skóry czyniąc ją matową i nierówną. 

2. Palisz papierosy, żujesz gumy i pijesz przez słomki. Wszystkie te czynności powodują powstawanie licznych zmarszczek wokół ust, zwłaszcza jeśli powtarzasz je codziennie. Im wcześniej zerwiesz ze swoimi przyzwyczajeniami tym później na twojej twarzy pojawią się zmarszczki. 

3. Śpisz w makijażu, w dodatku z twarzą ułożoną w poduszkę. Twoja skóra wymaga abyś o nią dbała również w nocy. Spanie z twarzą w poduszce powoduje powstawanie drobnych linii i zmarszczek. Jeśli nie zmywasz makijażu zatykasz pory przez co na twojej twarzy mogą pojawiać się wypryski i zaczerwienienia. Pamiętaj również, że nie wystarczy używać chusteczek do demakijażu, staraj się stosować dokładniejsze metody jego usuwania. 

4. Przebywasz w pomieszczeniach, w których jest za gorąco. Każda z nas lubi ciepło, ale zbyt wysoka temperatura może przynieść więcej szkód niż korzyści. Jeśli śpisz w pokoju, w którym jest gorąco twoja skóra jest narażona na odwodnienie. Rezultat? Sucha, szorstka cera i spierzchnięte usta. Zmniejsz ogrzewanie lub otwórz okno, a przekonasz się, że cera szybko ci się za to odwdzięczy.

5. Pijesz niewłaściwe napoje. Skóra powinna być również nawilżana od wewnątrz, oprócz wody postaraj się zrezygnować z płynów, które mogą ją odwodnić - zwłaszcza tych działających moczopędnie. Spróbuj ograniczyć spożycie alkoholu, jeśli nie potrafisz wypijaj tyle samo ml wody co alkoholu. 

6. Kładziesz się późno spać i wstajesz bardzo wcześnie. Oczywiście od czasu do czasu każdemu może się zdarzyć taka sytuacja, ale jeśli staje się nawykiem, nie dajesz swojej skórze szans na odpoczynek i regenerację. Zaburzasz tym samym odnowę komórek, a twoje ciało nie może odpocząć. Zakłócony rytm snu powoduje, że twoja skóra staje się szara i pozbawiona blasku. 

7. Wyciskasz ropne zmiany na skórze. Bakterie na twoich dłoniach, które przedostaną się w głąb skóry mogą spowodować infekcje, powstanie blizn i trwałych przebarwień. Wyciskając pryszcze powodujesz pękanie powierzchni skóry co może prowadzić do powstawania kolejnych wyprysków. Aby się ich pozbyć udaj się do specjalisty. 

8. Spędzasz zbyt wiele czasu na słońcu i nie używasz kosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi. Słońce powoduje powstawanie przebarwień, zmarszczek i wysusza skórę. Przebywając na dworze w upalne dni nie zapominaj o ochronie i okularach przeciwsłonecznych. Ogranicz opalanie do niezbędnego minimum.  KKR

Tagi:

zmarszczki ,  uroda ,  gładka skóra ,  kobiety ,  twarz ,  używki , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót