Partner: Logo KobietaXL.pl

Żadna z nas zmarszczek nie lubi i próbujemy im zapobiegać na różne sposoby. Tymczasem szkodzimy swojej skórze, często o tym nie wiedząc. Sprawdźcie, czego warto unikać,aby dłużej zachować młodość!

 

1. Zbyt częste mycie twarzy

Częste mycie wodą twarzy w ciągu dnia nie zaszkodzi, zwłaszcza jeśli masz skórę tłustą lub mieszaną ze skłonnością do trądziku. Jeśli używasz peelingu, najlepiej robić to nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Nie powinnaś także codziennie myć twarzy balsamem lub tonikiem, ponieważ te rzeczy zakłócają naturalne ph skóry. W efekcie powoduje jej wysychanie, stając się jedną z głównych przyczyn powstawania zmarszczek. Twarz myj raz dziennie, najlepiej letnią wodą ze specjalnym kosmetykiem, dostosowanym do twojego typu skóry.

 

2. Spanie na brzuchu

Taka pozycja powoduje, że napinasz i uszkadzasz skórę twarzy, a także utrudnia normalne krążenie krwi, pozbawiając twarz tlenu w nocy. Aby zminimalizować ryzyko, śpij w innej pozycji, najlepiej na plecach z małą poduszką pod szyją, która pomoże zachować miękkość i gładkość skóry oraz sprawi, że twoja szyja dłużej pozostanie gładka.

 

3. Palenie

Nikotyna i substancje smoliste zawarte w papierosach wysuszają skórę. Dodatkowo powoduje zmarszczki palacza nad ustami.

 

4. Nadmiar makijażu

Noszenie grubej warstwy kosmetyków na twarzy przez cały dzień nie sprzyja oddychaniu skóry. Im mniej makijażu, tym dla skóry korzystniej. Pamiętaj tez, aby dokładnie go usunąć przed snem.

 

5. Czas przed ekranem

Spędzamy dużo czasu przed naszymi urządzeniami mobilnymi i ekranami laptopów, co wcale dla skóry nie jest korzystne. Szyja cierpi najbardziej, ponieważ zmarszczki zaczynają pojawiać się na krawędzi szyi i podbródka. Często wykonuj ćwiczenia twarzy i masuj twarz i szyję tak często, jak możesz. Jeśli to możliwe, podczas pracy przy biurku staraj się zachować odpowiedni kąt między szyją a linią podbródka.

 

6. Siadanie przy kaloryferze

Centralne ogrzewanie to zmora dla urody w zimie. Wysusza skórę i włosy, powodując przedwczesne starzenie. Jeśli w pracy czy w domu nie możesz zorganizować sobie miejsca z dala od grzejnika, pij wówczas więcej wody i używaj kremu nawilżającego.

 

7. Gorący prysznic.

Branie długiego gorącego prysznica lub kąpieli to świetny sposób na relaks po dniu w pracy. Ale może powodować problemy skórne, w tym pojawienie się zmarszczek. Gorąca woda pozbawia skórę naturalnych tłuszczów i obniża jej właściwości ochronne, powodując jej przedwczesne starzenie. Dlatego unikaj gorących kąpieli i zawsze na końcu weź zimny prysznic, aby przywrócić wzmocnić skórę.

 

8. Niezbyt częsta zmiana pościeli

Na twojej poszewce zostają włosy, resztki po kosmetykach, farbach do włosów, lakierów, żeli itp. Podczas snu wszystko to może dostać się na twoją twarz, warto więc przynajmniej poszewkę wymieniać raz na 2 - 3 dni.

Tagi:

zmarszczki ,  kosmetyki ,  uroda , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót