Partner: Logo KobietaXL.pl
Podobne artykuły:

Stosując kosmetyki odpowiednie do wieku i typu cery możemy spowolnić ten proces. Dla osób w wieku powyżej 60 lat powinny stosować kosmetyki dedykowane skórze starczej. W ich składzie powinny się znaleźć chmiel, miłorząb japoński, żeń-szeń, opuncja figowa, rozmaryn, soja i róża. Te zioła sprawią, że twoja skóra będzie wyglądała na młodszą!


Chmiel
Jest rośliną pnącą z rodziny konopiowatych. Owocostany chmielu suszy się, w celu pozyskania z nich lupuliny. Lupulina to zielonożółty lub pomarańczowożółty proszek o charakterystycznym silnym zapachu i gorzkim smaku. W jej skład wchodzą olejki eteryczne, flawonoidy, woski, tłuszcze, organiczne związki siarki, fitoestrogeny, cholina, witaminy z grupy B, sole mineralne głównie cynk, magnez, żelazo i jod. Chmiel jest wskazany dla skóry starczej ze względu na zawartość dużej ilości składników mineralnych i witamin z grupy B oraz związków podobnych do estrogenów, które mają działanie regenerujące. 


Miłorząb japoński
To pochodząca z Chin roślina o bardzo długim rodowodzie. Miłorząb zawiera duże ilości flawonoidów, które mają działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające i uszczelniają naczynia krwionośne. Wyciąg z tej rośliny poprawia krążenie krwi co korzystnie wpływa na odżywienie skóry, dodatkowo wzmacnia i uelastycznia ściany naczyń krwionośnych. Miłorząb ma również silne działanie nawilżające, co zapobiega starzeniu się skóry. 


Żeń-szeń 
Korzeń żeń-szenia wykorzystywany jest w medycynie chińskiej od ponad 4 tysięcy lat. Zawiera witaminy z grupy B oraz A, E, C, wapń, żelazo, sód, krzem, potas, fosfor, magnez, siarkę i cynk. Wszystkie te witaminy i minerały mają bezcenny wpływ na kondycję skóry. Ponad to wyciągu z żeń-szenia bogaty jest w glikozydy, saponiny i olejki eteryczne. Tak różnorodny skład sprawia, że żeń-szeń ma bardzo silne działanie odmładzające, ujędrniające i uelastyczniające.  Wyciąg z żeń-szenia to prawdziwy eliksir młodości.


Opuncja figowa
Ten sukulent pochodzący z Meksyku był uważany za święty przez Azteków. Jego owoce i pędy są bogate w pektyny, witaminy C i E oraz antocyjany. Kwiaty zawierają liczne flawonoidy, a wyciąg chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV. Preparaty zawierające opuncję figową są zatem idealne do pielęgnacji skóry starczej. 


Rozmaryn 
Roślina ta od wielu wieków była uprawiana ze względu na dużą zawartość olejków eterycznych o silnym, charakterystycznym zapachu. Ekstrakt z rozmarynu działa ściągająco, odkażające, przeciwzapalne oraz ma silne działanie przeciwzmarszczkowe. Stosując regularnie kremy lub maseczki z dodatkiem rozmarynu cera starzejąca się odzyska dawny blask.


Soja
Jest rośliną z bobowatych. W kosmetyce powszechnie stosowany jest olej sojowy, który zawiera duże ilości fitoestrogenów. Fitoestrogeny mają podobną budowę i właściwości co estrogeny. Związki te wpływają na poprawę nawodnienia skóry i jej ujędrnienie, ponieważ wzmagają produkcję kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny. W kosmetyczce każdej kobiety powinien się znaleźć krem z soją ze względu na jej odmładzające właściwości.


Róża
Róża jest przepięknym kwiatem o niezwykłych właściwościach. Ekstrakt z jej owoców jest bogaty witaminy, flawonoidy, karotenoidy, olejki eteryczne, garbniki i kwasy organiczne. Olej różany zawiera w dużych ilościach kwas linolowy i witaminę E. Ten unikalny skład działa łagodząco, regenerująco i nawilżająco, wzmacnia barierę ochronną skóry i wzbogaca ją w kwasy tłuszczowe. Dlatego kosmetyki z różą są idealne dla skóry starzejącej się.

Tagi:

kosmetyku ,  uroda ,  zmarszczki , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót