Partner: Logo KobietaXL.pl

Zwykle to geny uważamy za głównych sprawców starzenia się, ale według dr Frauke Neusera, nie zawsze jest to prawda.

Badania, które prowadził we współpracy z Harvard Medical School wykazały, to przede wszystkim nasze nawyki mają wpływ na sposób starzenia się skóry.

Wniosek jest taki, że dbałość o siebie jest ważniejsza niż natura i że ludzie mają naprawdę duży wpływ na swój wygląd.

 

Oto nawyki, które przyspieszają starzenie się:

 

1. Palenie

Palenie zwiększa ryzyko raka płuc, skóry i gardła, a także przyspiesza proces starzenia. Nawet jeśli zdecydujesz się je rzucić, bardzo trudno będzie odwrócić wpływ, jaki wywarło na twoją skórę i ciało.

 

 2. Brak aktywności fizycznej

Bezczynność fizyczna skraca życie i sprawia, że ​​szybko się starzejesz. Ważna jest każda forma ćwiczeń fizycznych, spacer, bieg czy gimnastyka oraz inne uprawiane sporty.

 

3. Brak dbałości o prawidłowe ciśnienie krwi

Wiele osób nie mierzy ciśnienia. Okazuje się, że wczesne etapy nadciśnienia tętniczego (te, które występują w wieku 20, 30 i 40 lat) i wysokie ciśnienie krwi, mają bardzo realny wpływ na wiek. Chociaż nie masz objawów podobnych do zawału serca, starzejesz się szybciej niż powinnaś.

 

4. Wysoki poziom cholesterolu

Upewnij się, że masz wystarczającą ilość dobrego cholesterolu i zmniejsz ten zły, aby wesprzeć ogólny stan zdrowia i pozostać młodszy.

 

5. Nadwaga

Ludzie z nadwagą starzeją się szybciej, dlatego aby zachować młodość umysłu i ciała, należy zrzucić zbędne kilogramy i utrzymać zdrową wagę.

 

6. Brak radości z życia

Ludzie, którzy nie rozumieją istoty życia i nie żyją pełnią życia, zwykle mają gorsze zdrowie, napotykają liczne problemy zdrowotne i starzeją się szybciej. Osoby o optymistycznym nastawieniu naturalnie wydają się młodsze. Pozytywne nastawienie obniża poziom stresu, a tym samym zmniejsza ryzyko wielu chorób.

 

 7. Rezygnacja z edukacji

Trzeba się uczyć w każdym wieku, zdobywać nowe wykształcenie, ponieważ ma to pozytywny wpływ na życie. Wykazano, że uczenie się nowych rzeczy czy zdobywanie nowych umiejętności poprawia zdrowie, odmładza i prowadzi do długowieczności .

 

8. Brak medytacji

Medytacja to idealny sposób na walkę z lękiem i stresem. Jedno z badań wykazało, że medytacja łagodzi stres, usuwa negatywne emocje, długotrwała praktyka uważności lub inne formy medytacji mogą rzeczywiście spowolnić starzenie się komórek.

 

 

źródło https://www.healthyfoodhouse.com/8-habits-that-make-you-age-faster-than-you-should/

Tagi:

zmarszczki ,  uroda ,  starzenie się , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót