Partner: Logo KobietaXL.pl

ayala

 

Aby jednak zachęcić fachowców do pracy w danym miejscu, trzeba wizualnie ich zachwycić – odpowiednio aranżując przestrzeń. Meble fryzjerskie grają tu oczywiście najważniejszą rolę, bo muszą cechować się zarówno odpowiednim wyglądem, jak też komfortem użytkowania. W jaki sposób je wybierać? Co należy kupić? Jakie umeblowanie jest absolutnie niezbędne?

 

Czego potrzebuje fryzjer?

 

Każdy salon fryzjerski jest oczywiście urządzany indywidualnie – w zależności od gustu właściciela i efektu, jaki pragnie osiągnąć. Wszystko jest jednak wariacją stylów dotyczącą tych samych przedmiotów i urządzeń, których w żadnym salonie fryzjerskim nie może zabraknąć. Są to następujące rzeczy:

- fotele fryzjerskie,

- lustra przed fotelami,

- myjnia,

- szafki na sprzęt.

W szafkach oczywiście znaleźć musi się miejsce na ręczniki, zapas farb i kosmetyków do stylizacji, fartuchy i tak dalej. Powinny więc być one dosyć obszerne. Zaplecze wypełnione jest więc szafkami, ale przy lustrach i fotelach także muszą się znaleźć szafeczki z rzeczami takimi jak nożyczki, spinki, grzebienie i tym podobne produkty. Szafeczki tego typu powinny mieć kółka, żeby można je było wygodnie przesuwać z miejsca na miejsce, w zależności od potrzeb. Dobrze, jeśli mają też mnóstwo szufladek i oczywiście pasują stylem do reszty aranżacji. Jeśli chodzi o myjnię, sprawa jest prosta – prócz zlewu musi się tam znaleźć również i fotel, odpowiednio dostosowany do potrzeb sytuacji. W tym momencie najlepszym wyborem jest jednak zakup myjni kompaktowej, gdzie te dwa elementy są ze sobą scalone (choć w niektórych modelach fotele są wymienne).

 

Fotel fryzjerski – najważniejszy mebel w salonie

 

ayala

Najważniejszym meblem w salonie fryzjerskim jest fotel fryzjerski. Lustra oczywiście też pełnią istotną rolę, jednak mogą być utrzymane w różnych stylach, a i tak zawsze będą odbijać postać klienta czy klientki. Tymczasem rodzaj fotela fryzjerskiego jest o tyle ważny, gdyż klient spędzi na nim długie godziny podczas zabiegu, ale też musi zapewniać komfort fryzjerom, by mogli dobrze wykonywać swoją pracę. Idealne fotele fryzjerskie do salonu muszą zatem być:

 

1. Regulowane.

To absolutnie konieczne, żeby fryzjer mógł obniżyć lub podwyższyć siedzenie z klientem czy klientką, w zależności od potrzeb. Jedne osoby są wyższe, inne niższe – a każdy chce być perfekcyjnie ostrzyżony.

 

2. Wyposażone w podłokietniki.

Podstawą zadowolenia klienta jest jego wygoda. Długie siedzenie w niewygodnym fotelu już samo w sobie negatywnie nastraja, a jednym z najważniejszych elementów są podłokietniki, na których można oprzeć ręce. W niektórych modelach można również liczyć na specjalne zagłówki, wspierające kręgosłup w odcinku szyjnym. Oczywiście, są tak skonstruowane, by nie przeszkadzały w świadczeniu usług fryzjerskich.

 

3. Wyposażone w podpórkę pod nogi.

W niektórych modelach foteli podpórka jest z nimi połączona. Jednakże jeśli wybierze się model bez niej, zawsze można dokupić oddzielną i zamontować w ścianie, albo w podłodze. Takie podparcie wspiera komfort i pomaga utrzymać czystość na podłodze.

 

4. Stabilne.

Podnóżek czy podłokietniki są ważne, ale jeszcze ważniejsze jest, żeby fotel fryzjerski był odpowiednio stabilny. Gdyby tego zabrakło, czynności fryzjerskie mogłyby być poważnie utrudnione, a przecież czasem wystarczy ściąć milimetr czy dwa za dużo włosów, żeby zepsuć efekt.

 

5. Z materiału wysokiej jakości.

Wygodę siedzenia zapewnia również wysoka jakość materiału, z jakiego wykonany jest dany fotel fryzjerski. Oczywiście powinny to być materiały gładkie – głównie skóra – bo są łatwe w utrzymaniu w czystości i dzięki temu higieniczne.

 

6. Wygodne.

Najważniejsza kwestia to ogólna wygoda siedzenia. Siedzisko musi być miękkie, ale bez przesady – bo w przeciwnym wypadku wpadający jak w gąbkę klient obniżałby się w fotelu.

 

Artykuł partnera zewnetrznego

Tagi:

fryzjer ,  salon fryzjerski ,  włosy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót