Partner: Logo KobietaXL.pl
Podagrycznik, znany również jako kozia nóżka lub stópka, to roślina z rodziny selerowatych, która jest często uznawana za przeciwnika przez ogrodników i działkowców. Jednak ta roślina może okazać się nieocenionym sojusznikiem, jeśli wykorzystamy ją do produkcji gnojówki.
 
 
 
Liście podagrycznika są bogate w cenne składniki odżywcze, takie jak cynk, miedź, żelazo, potas, magnez, a nawet bor i mangan. Aby przygotować nawóz, potrzebujesz tylko wody i czasu. Po prostu ułóż chwasty w plastikowym wiadrze, nieco je rozdrobnij i zalej wodą tak, aby nie do końca przykrywała zielsko. Następnie pozostaw miksturę na dwa tygodnie w ogrodzie. Gdy z wierzchu zniknie piana, gnojówka będzie gotowa.
 
 
 
Nawóz powinien być stosowany w proporcji 1:10 (na 1 kg zielska potrzeba 10 l wody). Rozcieńcz uzyskaną gnojówkę w proporcji 1:10 (na każdy 1 litr nawozu dodaj 10 l wody) i podlej nią swoje rośliny raz na dwa tygodnie. Resztki nawozu można bez problemu dodać do kompostownika, gdzie również przyczyni się do poprawy jakości kompostu.
 
 
 
Gnojówka z podagrycznika sprawdzi się doskonale do nawożenia zarówno warzyw, jak i roślin ozdobnych. Możesz również przygotować podobny preparat z pokrzyw lub skrzypu polnego i stosować je naprzemiennie. Wypróbuj tę metodę, a twoje rośliny szybko ci się odwdzięczą zdrowym wzrostem i obfitym kwitnieniem.
 
 
 
 
 
 

Tagi:

ogród ,  podgarycznik ,  porady domowe , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót