Partner: Logo KobietaXL.pl
Przygotuj się na upalne dni, korzystając z tych praktycznych wskazówek. Pamiętaj, że zdrowie jest najważniejsze, niezależnie od pogody.
 
1. Zwiększ spożycie wody. W upalne dni organizm traci wodę szybciej. Unikaj jednak alkoholu i napojów gazowanych, które mogą przyspieszyć odwodnienie!
 
2. Unikaj słońca w najgorętszych godzinach. Najlepiej trzymać się z dala od słońca między 11.00 a 16.00, kiedy temperatura jest najwyższa. Jeśli musisz wyjść, załóż kapelusz, okulary przeciwsłoneczne i lekkie, przewiewne ubrania.
 
3. Korzystaj z wentylatora lub klimatyzatora. Jeśli masz klimatyzację w domu lub pracy, z niej korzystaj. Ustaw temperaturę na około 24 st. C.
 
4. Wybieraj lekkostrawne posiłki. W upalne dni warto wybierać lekkie posiłki, które nie obciążą żołądka: sałatki, owoce, warzywa i chłodniki.
 
5. Schładzaj ciało. Chłodny prysznic z pewnością nie zaszkodzi.
 
6. Utrzymuj odpowiednią wilgotność powietrza. Regularne wietrzenie pomieszczeń, najlepiej wieczorem, w nocy lub wcześnie rano, również jest zalecane.
 
7. Unikaj intensywnego wysiłku fizycznego. Jeżeli musisz wykonywać pracę fizyczną, zrób to w godzinach porannych lub wieczornych, kiedy temperatura jest niższa. Pamiętaj o regularnych przerwach i odpoczynku.
 
Więcej informacji w serwisie Onet Kobieta.
https.//kobieta.onet.pl/dom/porady/jak-przetrwac-upaly-sposoby-na-afrykanski-zar/d94pt5x
 
 
 
 

Tagi:

upał ,  porady domowe , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót