Partner: Logo KobietaXL.pl
W takich momentach warto zwrócić uwagę na naturalne rozwiązania, takie jak domowe nawozy, które można znaleźć w najbliższym lesie – pisze Onet.
 
 
 
Na pierwszy rzut oka, szyszki sosny mogą wydawać się niewiele znaczącym elementem leśnej przyrody. Jednak dla naszych warzyw, stanowią one prawdziwe źródło zdrowia, przyspieszają ich wzrost i chronią przed chorobami. Szyszki sosny mają jeszcze jedną zaletę – wzmacniają rośliny. Dzięki regularnemu podlewaniu tym nawozem, nasze rośliny stają się silne i odporne na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak susza, deszcz czy wiatr.
 
 
 
Szyszki sosny są skarbnicą cennych składników odżywczych. Znajdują się w nich między innymi: cynk, wapń, żywica, alkaloidy i potas.
 
Przygotowanie nawozu z szyszek sosny jest proste i nie wymaga dużo czasu. Wystarczy zebrać szyszki podczas spaceru po lesie, oczyścić je i wrzucić do garnka z wodą. Po 20 minutach gotowania, odstawiamy je do wystudzenia. Następnie odcedzamy i przelewamy do słoika.
 
 
 
Przed podlaniem roślin, należy rozcieńczyć nawóz z wodą. Najlepiej dodać szklankę nawozu z sosny (200 ml) do 4 litrów wody. Tak przygotowanym nawozem podlewamy nasz ogródek co najmniej raz na dwa tygodnie. Dzięki temu, nasze warzywa zaczną rosnąć w oczach jak szalone!
 
 
 
Pamiętajmy, że naturalne nawozy to nie tylko sposób na zdrowsze i smaczniejsze warzywa, ale także sposób na ekologiczne ogrodnictwo, które szanuje naturę i jej zasoby.
 
 
 
 
 
 
 
 

Tagi:

ogród ,  porady domowe , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót