Partner: Logo KobietaXL.pl

Choć kret jest często etykietowany jako szkodnik, nie jest to pełne prawda. W rzeczywistości, pełni kluczową rolę w ekosystemie, kontrolując populacje dżdżownic, pędraków i małych gryzoni. Niemniej jednak, dla entuzjastów ogrodnictwa, kopce kreta w ogrodzie stanowią duże wyzwanie.

Więc jak skutecznie i humanitarnie rozwiązać ten problem? Istnieją metody, które mogą skłonić kreta do opuszczenia naszego ogrodu, bez konieczności stosowania drastycznych środków. Kluczem jest zrozumienie, czego kret nie toleruje.

Krety nie znoszą głośnych dźwięków, wibracji ani pewnych charakterystycznych zapachów. Te cechy możemy wykorzystać, aby skutecznie przegonić kreta z ogrodu. Wystarczy na przykład wlać do kopca maślankę: kret nie znosi tego aromatu. Inne skuteczne metody to zmiażdżona główka czosnku oraz cytryna - dla kreta są to niezwykle nieprzyjemne zapachy.

Sprawdzonym sposobem jest także użycie odstraszacza dźwiękowego. Wystarczy umieścić długi kij w ziemi i na jego szczycie założyć pustą plastikową butelkę lub metalową puszkę. Wibracje powstające pod wpływem wiatru będą nie do zniesienia dla kreta, co zmusi go do opuszczenia terenu.

Więcej przeczytasz w Onecie: https://kobieta.onet.pl/dom/porady/jak-pozbyc-sie-kreta-z-ogrodu-oto-skuteczne-i-humanitarne-sposoby/xr397mq

Tagi:

porady domowe ,  kret ,  ogród , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót