Partner: Logo KobietaXL.pl

 

Lodówka jednodrzwiowa z zamrażalnikiem - czy warto ją kupić?

Najczęściej wybieranym rodzajem lodówki jest chłodziarko-zamrażarka, z chłodziarką na górze i zamrażarką na dole. Nie zawsze jednak takie urządzenie zmieści się w niewielkiej kuchni. Czasem trzeba iść na kompromis - i tutaj pojawiają się lodówki jednodrzwiowe z zamrażalnikiem. Zwykle to modele podblatowe, które pozostawiają sporo przestrzeni na przygotowywanie potraw i nie przytłaczają wnętrza swoją bryłą. Taki sprzęt sprawdzi się w kawalerce, aneksie kuchennym, domku letniskowym. To idealny wybór dla osób, które jedzą głównie na mieście lub nie przepadają za robieniem większych zapasów żywności. Jeśli nie przechowujesz dużej liczby mrożonek i zakupy robisz raczej na bieżąco, taki model powinien przypaść ci do gustu. Zwykle nie jest to też duży wydatek - większość sprzętów kupisz za mniej niż 2000 zł.

Na rynku są oczywiście też bardziej pojemne lodówki jednodrzwiowe z niewielkim zamrażalnikiem umieszczonym wewnątrz. Sprawdzą się na przykład wtedy, gdy szukasz niższej lodówki, by zamontować nad nią półki lub szafkę - w końcu przestrzeń do przechowywania w kuchni bywa mocno ograniczona.

Na co zwracać uwagę, wybierając lodówkę?

Lodówki jednodrzwiowe z zamrażalnikiem nie są tak zaawansowanymi propozycjami jak wiele chłodziarko-zamrażarek lub modeli side by side. Nie znaczy to jednak, że nie są warte uwagi. Zobacz, czym się kierować przy zakupie urządzenia tego typu. Podstawowe kwestie to:

 • pojemność chłodziarki i zamrażarki;
 • klasa energetyczna;
 • generowany hałas;
 • zewnętrzne wymiary sprzętu;
 • liczba półek i balkoników;
 • udogodnienia związane z przechowywaniem określonego rodzaju żywności;
 • zastosowane technologie;
 • łatwe sterowanie.

Dobrym rozwiązaniem może być wybór jednodrzwiowej lodówki do zabudowy. Nie odznacza się wówczas ona w linii mebli, co ma znaczenie dla niewielkiego pomieszczenia. Zobacz polecane modele i zdecyduj, którą wybierzesz!

Najlepsze lodówki jednodrzwiowe z zamrażalnikiem - którą kupić?

Lodówki jednodrzwiowe z wewnętrznym zamrażalnikiem znajdziesz w ofercie czołowych producentów AGD. Zobacz polecane modele najbardziej znanych marek!

 • SIEMENS KU15LADF0 - sprzęt za nieco ponad 2000 zł. Pojemność chłodziarki to 108 l, a zamrażalnika - 15 l. Klasa energetyczna tego modelu to F, a generowany podczas pracy hałas - 38 db. Zwróć uwagę na system amortyzacji drzwiczek SoftClose, który tłumi hałas powstający przy ich domykaniu. Docenisz półkę na butelki i dwa wygodne balkoniki na drzwiach. Spodoba ci się także opcja supermrożenia!
 • WHIRLPOOL ARG 590 - model za mniej niż 1500 zł. Pojemność chłodziarki to 108 l, zamrażalnika - 18 l. Klasa energetyczna tego sprzętu to F, a generowany podczas jego pracy hałas jest na poziomie 39 db. Znajdziesz tu dwa wygodne pojemniki na warzywa i owoce. Docenisz też technologię Auto Defrost.
 • ELECTROLUX LFB3AF82R - dobrze oceniana propozycja marki Electrolux za mniej niż 1700 zł. Pojemność chłodziarki to 94 l, zamrażalnika - 16 l. Generowany hałas to 39 db, a klasa energetyczna urządzenia to F. Spodoba ci się wygodna półka na butelki i automatyczne rozmrażanie.

Jak widzisz, szukając lodówki z zamrażalnikiem w środku, możesz przebierać wśród propozycji znanych marek. Każdy z wymienionych modeli zbiera pozytywne recenzje użytkowników, będziesz więc z niego zadowolony także wiele miesięcy po zakupie. Porównaj propozycje z listy z innymi. Sprawdź wszystkie lodówki jednodrzwiowe z zamrażalnikiem w sklepie MediaMarkt i zdecyduj, która wkrótce trafi do twojej kuchni!

Tagi:

porady domowe , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót