Partner: Logo KobietaXL.pl

Tym samym doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku podłóg drewnianych czy stylizowanych na naturalne drewno, jak i posadzek wykonanych z kamienia naturalnego, gresu czy płytek betonowych. Na jakie listwy przypodłogowe białe warto postawić i jak wygląda ich pielęgnacja?

Listwy przypodłogowe białe z tworzyw sztucznych

Wybór listew wykończeniowych jest olbrzymi i w większości przypadków są one dostępne w kolorze białym. Zwłaszcza w przypadku sztukaterii produkowanej z tworzywa sztucznego. Najczęściej listwy przypodłogowe białe są wykonane z polistyrenu, XPS czy polimerów. Dzięki temu zyskują one wiele korzystnych właściwości, takich jak:

  • odporność na wilgoć i grzyby

  • trwałość i wytrzymałość na uszkodzenia

  • lekkość i prostotę montażu (są montowane na klej)

Takie białe listwy przypodłogowe dostępne są w szerokiej gamie wzorniczej, obejmującej zarówno listwy bogato zdobione, jak i bardziej klasyczne czy wręcz minimalistyczne w swoim stylu. Co ważne, oferta tego typu listew obejmuje także listwy elastyczne, renowacyjne (można je nakładać na stare listwy) oraz listwy ze specjalnymi profilami wewnętrznymi służącymi do maskowania przewodów.

Do producentów oferujących listwy przypodłogowe białe wykonane z tworzyw sztucznych należą przede wszystkim takie marki jak Krome, Marcom Decor, Orac Decor, Creativa czy NMC.

Białe listwy przypodłogowe MDF

Listwy w kolorze białym znaleźć można również wśród listew MDF. Tego typu listwy wykonane są zazwyczaj z wysokiej jakości płyt MDF. Są one powleczone specjalnymi powłokami lakierowymi, które mają za zadanie chronić listwę oraz stanowić jej dekorację. Listwy przypodłogowe białe MDF znaleźć można w ofercie takich producentów Krome czy Swiss Krono.

Co brać pod uwagę przy wyborze listew?

To, na jaki rodzaj listwy przypodłogowej postawić – chodzi tutaj oczywiście o materiał wykonania, czyli MDF lub tworzywo sztuczne – zależy przede wszystkim od miejsca, w którym planujemy je położyć. Listwy przypodłogowe białe z MDF sprawdzą się najlepiej w salonie czy przedpokoju albo w sypialni lub gabinecie, czyli we wnętrzach, które nie są zbyt mocno narażone na wilgoć. Białe listwy przypodłogowe wykonane z tworzyw sztucznych są o wiele bardziej uniwersalne, ponieważ można je położyć wszędzie, a szczególnie dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach narażonych na wilgoć, czyli w kuchni oraz łazience.

Pielęgnacja białych listew przypodłogowych

Pielęgnacja listew przypodłogowych białych nie jest bardziej wymagająca, niż ma to miejsce w przypadku elementów wykończeniowych w innym kolorze. Listwy wystarczy przecierać systematycznie wilgotną ściereczką i metoda ta sprawdza się zarówno w przypadku listew z MDF, jak i tych wykonanych z tworzyw sztucznych. Listwy można również odkurzyć przy pomocy miękkiej szczotki. Trzeba jednak unikać ostrych szczotek, aby nie porysować powierzchni listew – dotyczy to zwłaszcza tych, które są wykonane z MDF.

artykuł partnera

Tagi:

porady domowe ,  listwy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót