Partner: Logo KobietaXL.pl

 

Do wspomnianych zalet należą, na przykład, oszczędność czasu, nerwów i kosztów paliwa oraz redukcja niepotrzebnych zanieczyszczeń podczas poszukiwania miejsca parkingowego. Dodatkowo, garaż chroni Twój samochód przed uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce i inne warunki pogodowe oraz przed zniszczeniami dokonanymi wandalizmem współobywateli. W tym artykule zebraliśmy dla Ciebie jeszcze więcej dobrych stron, jakie niesie za sobą posiadanie garażu drewnianego. Dzięki naszej liście zalet będziesz dobrze poinformowany i będziesz miał pewność, że podjęcie decyzji o budowie garażu z drewna to właściwy wybór. Oto 6 zalet garaży drewnianych.


Zaleta 1: Garaż drewniany to parking chroniący pojazdy przed warunkami atmosferycznymi

Chyba każdy z nas wie, jak bardzo szkodliwe mogą być warunki atmosferyczne, szczególnie słońce, dla samochodu lub innego pojazdu. Chodzi tu nie tylko o niekorzystny wpływ słońca na lakier, ale również na silnik. Jednak, garaż drewniany zapewnia kompleksową ochronę Twojego pojazdu, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny. Jest chroniony przed bezpośrednim promieniowaniem UV, ulewnym deszczem, obfitym gradem i śniegiem i silnym wiatrem. Ochrona odnosi się zarówno do fizycznych sił niepogody, jak i wynikających z niej uszkodzeń samochodu Na przykład, obfite opady śniegu mogą prowadzić do rozwoju rdzy. Co więcej, pojazd jest również chroniony przed tym, co niesie za sobą silny podmuch wiatru, np. gałęzie, drobne kamienie i inne rodzaju elementy.

Zaleta 2: Garaż drewniany to miejsce postojowe, które w każdej chwili jest bezpłatne

We własnym garażu z drewna, w każdej chwili znajdziesz bezpłatne miejsce parkingowe dla swojego samochodu. To oznacza, że nie będziesz musiał godzinami szukać wolnego miejsca pod swoim domem, aby móc zaparkować. Ponadto, warto jest dodać, że znajdujący się pod Twoim domem garaż drewniany zapewnia duży komfort, który podnosi ogólną jakość życia. Według badań, brak problemów z poszukiwaniem wolnego miejsca parkingowego oszczędza Ci związany z tym czas (w niektórych miastach kierowcy spędzają rocznie 41 godzin na szukaniu miejsca parkingowego); pieniądze (liczba parkometrów w Polsce wciąż rośnie); oraz zmniejsza zanieczyszczenie środowiska spalinami. Innymi słowy, garaż drewniany oszczędza stres, czas, pieniądze i redukuje zanieczyszczenie.

Zaleta 3: Garaż drewniany to miejsce parkingowe, które chroni przed wandalizmem

Według doniesień medialnych z różnych stron świata, liczba aktów wandalizmu, zwłaszcza w europejskich miastach, drastycznie wzrosła w ostatnim czasie. Zaparkowane na publicznych parkingach samochody są coraz częstszym celem dewastacji: połamane lusterka boczne, porysowane karoserie, rozbite szyby, przebite opony, zabrudzone części samochodowe, a nawet graffiti – lista uszkodzeń jest długa. Sprawcy często uciekają bez żadnych konsekwencji, a Ty zostajesz z uszkodzonym samochodem, którego naprawa kosztuje. Na szczęście, na rynku są dostępne garaże drewniane, które w doskonały sposób zabezpieczają Twój pojazd przed takimi aktami wandalizmu. Taka konstrukcja sprawia, że oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale również zdrowie psychiczne.

Zaleta 4: Garaż drewniany to miejsce parkingowe, które pomaga zachować wartość pojazdu

Klimat to wybuchowa mieszanka temperatury, deszczu, wiatru i promieniowania słonecznego, atakująca cały materiał, z którego zrobiony jest pojazd. W szczególności, należy uważać na wilgoć, która prędzej czy później pozostawi ślady na samochodzie. Jak wiadomo, korozja (rdza) jest poważnym zagrożeniem, na które narażasz pojazd podczas parkowania go na zewnątrz. Lakier i karoseria często jako pierwsze cierpią z powodu wilgoci z opadów atmosferycznych. Dlatego, jeśli chcesz w bezkompromisowy sposób chronić metal swojego samochodu i jak najdłużej zachować jego wartość, to garaż drewniany jest tym, czego potrzebujesz. Taki garaż jest wystarczająco klimatyzowany, aby zapobiec rozwojowi korozji. Jednak warto jest dodać, że należy regularnie sprawdzać wilgoć w garażu i co jakiś czas trzeba go dobrze przewietrzyć, w przeciwnym razie istnieje ryzyko pojawienia się korozji.

Zaleta 5: Garaż drewniany to miejsce parkingowe z naturalnego materiału

Drewno jest używane jako materiał budowlany już od tysięcy lat, ale dopiero niedawno ludzie zaczęli doceniać jego zalety. Drewno na garaż drewniany rośnie naturalnie i jest dostępne w wielu miejscach – chociaż warto jest pamiętać, że właściwości drewna różnią się w zależności od gatunku. W ciągu swojej historii, człowiek nauczył się wykorzystywać specyfikę poszczególnych lasów i przekształcać obróbkę drewna w bogate w tradycję rzemiosło. Ponadto, kto kupuje garaż drewniany, przyczynia się do zmniejszenia emisji gazów kopalnych do atmosfery. Drewno jest surowcem pozyskiwanym lokalnie, co oszczędza wytwarzanie spalin podczas jego transportu. Ze względu na wynikający z tego mniejszy, negatywny wpływ na otaczające nas środowisko, przyroda również jest chroniona. Należy wspomnieć, że drewno jest surowcem, który idealnie nadaje się do recyklingu, co oznacza, że odpady drzewne można ponownie wykorzystać, tym samym zapobiegając zaśmiecaniu środowiska.

Zaleta 6: Garaż drewniany to miejsce parkingowe, które jest praktyczne

Garaż drewniany jest zbudowany z niezwykle elastycznego materiału, co oznacza, że można go dostosować do indywidualnych życzeń każdego klienta. Co więcej, istnieje wiele oryginalnych pomysłów na przebudowę garażu, z których można skorzystać. Właściciele takich konstrukcji mogą wybrać niestandardowe nachylenie dachu, wykończenie drewna, rodzaj bramy garażowej, etc. Z racji tego, że różne rodzaje drewna mają różne barwy i układy słojów, wybór jest naprawdę duży. Należy wspomnieć, że właściciel takiego garażu może go pomalować na dowolny kolor, aby budynek pasował do zewnętrznej części domu i całego krajobrazu. Natomiast, nowoczesne garaże drewniane, które są obecnie bardzo pożądanymi konstrukcjami, są pokrywane wysokowydajnymi środkami ogniochronnymi, które znacznie podnoszą właściwości ognioodporne drewna. Warto jest dodać, że garaż drewniany można zmontować na miejscu lub dostarczyć w gotowym prefabrykacie.

Mimo tego, że wiele osób nadal uważa pomysł na garaż drewniany jako bardzo kontrowersyjny, a wręcz szokujący, ponieważ drewno to jeden z najbardziej łatwopalnych materiałów, to prawda jest taka, że jest to doskonałe miejsce do przechowywania samochodu. Ponadto, garaż drewniany posiada szeroki wachlarz różnych zalet, które sprawiają, że staje się bezkompromisowym i niezwykle bezpiecznym schronieniem dla każdego rodzaju pojazdu. Dzięki takiej konstrukcji, Twoje drogocenne mienie, jakim jest samochód, będzie skutecznie chronione nie tylko przed wszelkimi warunkami atmosferycznymi, które w znacznym stopniu mogą go uszkodzić i obniżyć wartość, ale również przed aktami wandalizmu. A wielu producentów konstrukcji drewnianych oferuje nowoczesne pomysły na garaże, które są bezpiecznymi i oszczędnymi rozwiązaniami. Rosnący trend wyboru garaży z drewna skłania do pytania – czy warto zainwestować w garaż drewniany? A odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak.

Tagi:

porady domowe ,  garaż , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót