Partner: Logo KobietaXL.pl

Istnieją domowe sposoby, które pomagają się ślimaków pozbyć.

1. Popiół ze spalonego drewna

Ślimaki bardzo go nie lubią, ponieważ poruszanie się po nim jest dla nich znacznie utrudnione. Jeśli obsypiesz wkoło rośliny popiołem, znacznie utrudnisz ślimakom do nich dostęp.2. Skorupki z jajek

Podobny efekt daje wysypywanie pokruszonych drobno skorupek jajek. Ślimaki tracą zdolność poruszania się, jeśli skorupki przykleją się do ich skóry.

3. Piwo

Ślimaki je uwielbiają, dlatego jeśli zakopiesz w ziemi kilka słoików wypełnionych piwem, stworzysz domową pułapkę na ślimaki.

 

4. Kofeina


Zmieszanie wody z kawą i wylewanie wokół roślin może pomóc otruć ślimaki.

 

5. Coca- cola

 Jeśli polejesz miejsca, gdzie gromadzą się ślimaki, coca-colą, skutecznie je otrujesz.

 

Wszystkie te domowe metody, choć pomagają chronić rośliny, mają jedną wadę – mogą uczynić ślimakom krzywdę. Brytyjski naukowiec dr David Dunstan z Queen Mary University of London, uważa, że liczba ślimaków regularnie lub nieregularnie odwiedzających ogród jest wielokrotnie większa niż liczba faktycznie obecnych w ogrodzie w dowolnym momencie. W związku z tym ogrodnicy nie powinni eliminować ze swoich ogrodów ślimaków, bo wymagałoby to pozbycia się całego sąsiedztwa ślimaków, na co raczej nie ma szans.

Według naukowców ślimaki są częścią większych kolonii żyjących w okolicy i najlepiej jest zniwelować ich instynkt naprowadzania. Wystarczy wynieść je minimum 20 metrów dalej od ogrodu, aby więcej nie wróciły. Ważne jest jednak, by wynosić je na nieużytki, tak aby nie robiły szkód w ogrodach sąsiadów.

źródło https://iopscience.iop.org/article/10.1088/0031-8949/89/06/068002

 

Tagi:

porady domowe ,  ogród ,  ślimaki , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót