Partner: Logo KobietaXL.pl

By spełnić te wszystkie wymagania potrzebna jest nie tylko jedna lampa kuchenna. Jakie oświetlenie nadaje się do kuchni? Oto 4 wybrane przez nas propozycje- najlepsze lampy do kuchni w różnych stylach i cenach.

Pojedyncza lampa wisząca do kuchni zawieszona pośrodku sufitu daje jedynie ogóle światło. – Do przygotowania posiłków, czy przy blatach roboczych potrzebne są lampy, które oświetlają precyzyjnie konkretny obszar, dobrze oddają kolory. Z kolei w części jadalnej potrzebne są lampy stwarzające miły i przytulny nastrój, zachęcający do spożywania posiłku. – mówi ekspert ze sklepu lampy.pl. Oprócz tego potrzebne jest jeszcze światło ułatwiające poruszanie się pomiędzy kuchenką, lodówką, szafkami kuchennymi. Jeśli zastanawiacie się, jaka lampa do kuchni jest najlepsza, przygotowaliśmy małą ściągę, w której prezentujemy 4 godne polecenia modele wiszących lamp kuchennych. Oto one.

Jaka lampa do nowoczesnej kuchni?

lampa kuchenna

 

Ten model lampy utrzymany w nowoczesnym kolorze aluminium to prawdziwy multitalent. Można jej używać, jako ogólnego światła, a także wykorzystywać jako oświetlenie punktowe docierające dokładnie tam, gdzie jest potrzebne. Precyzyjny strumień światła zapewniają 4 reflektorki regulowane we wszystkich kierunkach, w których kąt odchylenia wynosi 180 stopni. Lampa zyskuje też dodatkowy punkt za ciekawy, purystyczny design. Rozeta może być podwieszana, albo na życzenie mocowana na uchwyt ścienny.

Jaka lampa do małej kuchni?

lampa kuchenna

 

Do niewielkich pomieszczeń sprawdzi się wariant z reflektorkami w mniejszej, pojedynczej wersji, albo znana i popularna lampa wisząca. Ten model regulowaną długość, więc można ją maksymalnie podciągnąć pod sufit. Bardzo pięknie prezentuje się w kuchni, bo jej wyjątkową ozdobę stanowi świeży motyw kosza wypełnionego różnokolorowymi owocami, a także lekko pofalowane krawędzie.

Jaka lampa do klasycznej kuchni?

lampa kuchenna

 

Poszukującym bardziej tradycyjnych rozwiązań polecamy lampę wiszącą do kuchni. Ten dwupunktowy model ze szklanymi, satynowanymi kloszami ładnie prezentuje się na tle mebli w klasycznym, albo angielskim stylu. Uroku dodają jej subtelne wytłoczenia na szkle i metalowe, delikatne dekoracje w kolorze lub w nowoczesnej wersji w niklu. Można do niej dobrać pojedyncze lampki z tej samej serii i użyć ich jako kinkietów. Do większych wnętrz odpowiednia będzie wersja 5-punktowa.

Czym oświetlić stół?

lampa kuchenna

 

Do oświetlenia stołu polecamy. Jest to lampa ledowa, która daje białe, ciepłe światło równomiernie rozkładające się na płaskiej powierzchni. Model ten posiada regulowaną wysokość. Bardzo przydatna jest także możliwość zmiany jasności światła przy pomocy przełącznika dotykowego umieszczonego na górze klosza.

Niezależnie od modelu lampy, planując oświetlenie w kuchni trzeba pamiętać, że bardzo dobrego oświetlenia potrzebują powierzchnie robocze. W przypadku lamp kuchennych oryginalny design musi iść w parze z funkcjonalnością. Ponieważ w kuchni spędzamy sporo czasu, istotne są również parametry zużycia prądu. Lampy wiszące do kuchni najlepiej jest kupować w internecie. Nie tylko znajdziemy tu najlepszy wybór lamp, ale i bardzo skrupulatne opisy wszystkich niezbędnych parametrów, na których podstawie można bez sklepowego zgiełku i pośpiechu dokonać najlepszego wyboru - z pewnością pomoże nam w tym znajomość trendów i artykuł: "Jakie lampy są na topie? Oto trendy oświetleniowe 2016!".

 

Tagi:

porady domowe ,  dom ,  lampa ,  lampa kuchenna , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz