Partner: Logo KobietaXL.pl

Kto decyduje o domowym budżecie? Najczęściej kobiety. Jak wynika z badań domowych finansów w przypadku aż 60 proc. spoczywają na kobietach. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że jedna trzecia odpowiedzi dotyczyła współodpowiedzialności za stan budżetu, wynika z tego, iż ponad 90% gospodarstw domowych jest zarządzanych przez Polki.

- Kobiety swoje zobowiązania spłacają na czas. Co ciekawe dłużej niż mężczyźni zastanawiają się nad tym, żeby zoptymalizować swoje wydatki.

Gdy pojawią się nieoczekiwane wydatki, Polki unikają pożyczania pieniędzy od rodziny. Aż 43% sądzi, że to bardzo krępujące, a 11% uważa wręcz, że to sytuacja prowadząca do konfliktów. Pomimo wszelkich przeciwności losu – tych dużych, i tych małych – Polki są zaradne i potrafią wyjść obronną ręką z każdej sytuacji. Wszystko to za sprawą dwóch kluczowych cech – optymizmu oraz racjonalności.

Jeśli chodzi o spłatę rachunków i wszelkich innych zobowiązań finansowych, to niemal połowa ankietowanych zawsze spłaca swoje długi terminowo, druga połowa zaś czasami ma drobne opóźnienia.

żródło http://newsrm.tv/

Tagi:

porady domowe ,  dom ,  kobieta ,  pieniądze , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót