Partner: Logo KobietaXL.pl
Podobne artykuły:

Koty to terytorialne zwierzęta i jeśli nauczyły się do ciebie przychodzić, nie będzie się wcale łatwo ich pozbyć. Jednak ponieważ potrafią niszczyć twoje rośliny, załatwiać się w twoim ogrodzie, zrozumiałe jest, że wcale nie masz ochoty na takich gości. Jak sobie z nimi poradzić?

1. Uważaj na śmieci. Zamknij dobrze worki na śmieci i włóż je do pojemników, nie pozostawiając żadnych resztek w zasięgu kotów. Jeśli łatwo im będzie grzebać w śmieciach w twojej okolicy i łatwo mogą się wyżywić, pozbycie się ich będzie bardzo trudne.

2. Masz karmniki dla ptaków? Jeśli lubisz karmić ptaki i masz w ogrodzie karmniki, użyj karmników, które są bardziej niedostępne dla kotów, aby uniemożliwić im polowanie na ptaki lub zjadanie ich pożywienia.

3. Używaj cytrusowych zapachów. Skorzystaj ze skórki cytryn, pomarańczy lub grejpfrutów i umieść je obok roślin w swoim ogrodzie. Owoce cytrusowe doskonale sprawdzają się jako repelenty dla kotów, a także będą działać jako kompost dla roślin. Możesz w miejscach, które wybrały sobie koty ustawić cytrusowe odświeżacze zapachów.


4.Spróbuj posadzić tymianek, lawendę, pelargonie lub bazylię, to rośliny, których zapachu koty nie znoszą. Jeśli nie masz takich roślin, możesz posypać miejsca odwiedzane przez koty tymiankiem, bazylią lub odrobiną cynamonu.

5. Ocet jabłkowy jest silnym środkiem, który odstrasza koty. Zmieszaj go z wodą i popryskaj meble ogrodowe, kafelki murki.

6. Skutecznym środkiem są też naftalinowe kulki na mole. Musisz jednak pamiętać, że są trujące. Dlatego włóż je do pojemników z dziurkami, że których ani kot, ani dziecko czy inne zwierze nie będzie w stanie ich wyjąć. Pojemniki z kulkami rozstaw w strategicznych miejscach.

Tagi:

porady domowe ,  ogród ,  zwierzęta ,  koty , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót