Partner: Logo KobietaXL.pl

 

Oto praktyczny poradnik, który pomoże ci w tym, aby twój urlop przebiegał spokojnie. 

 

1. Nie zapomnij o opłaceniu rachunków lub zaplanowaniu internetowych przekazów pieniężnych, dzięki temu będziesz miała pewność, że po powrocie do domu twój Internet lub telefon będą działały bez zarzutów.

2. Przejrzyj portfel i usuń z niego wszystkie zbędne karty, wizytówki etc. Nie zapomnij o zagranicznych pieniądzach, które być może pozostały ci jeszcze z poprzedniej wycieczki. Możesz również poszukać kart lojalnościowych, które zapewnią ci zniżki lub darmowe wejścia do interesujących miejsc, w rejon których wyjeżdżasz.

3. Pamiętaj aby sprawdzić swój kalendarz na najbliższe dni i mieć pewność, że nie masz zaplanowanych żadnych zawodowych lub prywatnych spotkań. Jeśli tak, przełóż je przed wyjazdem.

4. Przed wyjazdem pamiętaj, aby utworzyć kopie zapasowe najważniejszych dokumentów. Przygotuj ksero dowodów osobistych, paszportów etc. Kopie możesz również zeskanować i zachować w mailu.

5. Sprawdź czy odłączyłaś wszystkie urządzenia elektryczne i elektroniczne z gniazdek. Będziesz miała pewność, że unikniesz ewentualnych zwarć, a w dodatku zaoszczędzisz prąd i pieniądze.

6. Opróżnij lodówkę - nie chcesz chyba żeby po powrocie znaleźć w niej zgniłe, zepsute jedzenie. Nie zapomnij również o wyniesieniu śmieci. Po powrocie twoje mieszkanie będzie świeże i pachnące.

7. Załóż na swojej elektronicznej poczcie automatyczną odpowiedź, która będzie informowała twoich korespondentów o fakcie, że jesteś na weekendowym urlopie. Możesz również nagrać odpowiednią wiadomość na swojej poczcie głosowej, w której poinformujesz dzwoniących kiedy będziesz znowu dostępna.

8. Nie zapomnij zabrać ze sobą książek i gazet, które posiadasz w domu - po co masz wydawać dodatkowe pieniądze.

9. Zrób listę najważniejszych rzeczy, które musisz ze sobą zabrać, sprawdź ją tuż przed wyjazdem. Spakuj wszystkie ładowarki, a dzień wcześniej naładuj wszystkie urządzenia elektroniczne, które ze sobą zabierasz.

10. Zmień pościel i ręczniki na czyste. Nie ma nic bardziej przyjemnego niż zanurzyć się w świeżej, pachnącej pościeli tuż po przyjeździe z podróży. 

Tagi:

porady domowe ,  relaks ,  urlop ,  majówka ,  weekend ,  odpoczynek ,  wyjazd , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót