Partner: Logo KobietaXL.pl
Podobne artykuły:

1. Jeansy muszą dopasować się do twojego ciała, aby nie straciły kształtu i fasonu powinnaś je uprać dopiero po 6 miesiącach.

2. Aby pozbyć się zapachu noszonych jeansów powieś je tuż przed prysznicem w łazience - wilgotna para nada im świeży zapach, albo pozostaw je w plastikowym worku przez dwa dni w zamrażarce.

3. Jeśli chcesz uniknąć czekania na pierwsze pranie swoich jeansów kupuj te, które już zostały uprane przez producenta. Mają zazwyczaj na metkach napis "one wash". Dzięki temu, że pierwsze pranie zostało już wykonane możesz być spokojna, że jansy się nie skurczą.

4. Nie używaj suszarki. Przypinaj je spinaczami do ubrań i niech schną w pozycji pionowej, nie stracą kształtu.

5. Aby twoje ukochane jeansy nie traciły koloru zawsze pierz je wywinięte szwami na zewnątrz w zimnej wodzie. Dobrze sprawdza się również cykl piorący rzeczy wełniane. Z kolei jeśli chcesz żeby kolor zniknął szybko - pierz je w jak najwyższej temperaturze.

6. Ciemne jeansy bardzo lubią kiedy w ostatnim płukaniu dodajesz do nich pół szklanki octu destylowanego. Zachowasz i wydobędziesz ich kolor.

7. Jeśli jeansy są trochę za ciasne pozwól im delikatnie wyschnąć i zacznij ręcznie rozciągać pasek. Pomoże również gorąca para z żelazka lub suszarka do włosów. Prasuj te miejsca, które chcesz poluzować. Możesz również założyć je na siebie kiedy są jeszcze wilgotne i poruszać się w nich np. zrobić kilka przysiadów.

8. Wybór jeansów powinien być również uzależniony od pory roku - dla twojej wygody. Ich waga pozwoli ci wybrać te najwygodniejsze - im lżejsze tym twoje ciało będzie łatwiej oddychać i nie będziesz się pocić ani przegrzewać. Te grube, ciężkie pozostaw na zimę i jesień.

9. Jeśli twoje jeansy wciąż barwią buty, nogi lub inne ubrania namocz je przez całą noc w naczyniu z zimną wodą i szklanką octu destylowanego. Wypłucz je rano zimną wodą i pozwól im swobodnie wyschnąć. Nie wykręcaj. 

 

KKR

Tagi:

porady domowe ,  pranie ,  jeansy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz