Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Usuwanie plam

Kurkuma, jagody i buraki pozostawiają plamy, które są bardzo trudne do usunięcia. Jeśli plamę potrzesz surowym ziemniakiem, zniknie.

 

2. Gorący lub zimny kompres.

Medycyna ludowa zna to od wieków. Ziemniaki długo utrzymują temperaturę, więc jeśli chcesz gorący kompres, zawiń gorące ziemniaki w ścierkę, a jeśli zimny, włóż ziemniaki do zamrażalnika i za 15 minut masz gotowy kompres.

 

3. Czyszczenie okien

Ziemniaki są silnym, naturalnym środkiem czyszczącym. Surowym ziemniakiem wyczyścisz okna, szyby samochodu, nawet okulary. Kiedy szkło wyschnie, przetrzyj do sucha szmatką.

 

4. Sok ziemniaczany na różne dolegliwości

Może nie jest to najsmaczniejszy sok na świecie, ale sok ziemniaczany jest używany do zwalczania dolegliwości, takich jak wrzody, dna, rwa kulszowa, zgaga. Przygotowanie jest bardzo łatwe, wystarczy włożyć surowego ziemniaka do miksera. Pamiętajcie, można pić tylko sok z jednego ziemniaka dziennie!

 

5. Eliminacja brodawek

To również przepis z medycyny ludowej. Pocieramy brodawkę raz dziennie surowym ziemniakiem, aż zniknie.

 

6. Czyszczenie sztućców

Matowe noże i widelce? Ziemniak pomoże. Jedną z opcji jest bezpośrednie nacieranie sztućców ziemniakami, spłukanie i wytarcie, a inną pozostawienie sztućców we wrzącej wodzie, której wcześniej użyliśmy do gotowania naszych ziemniaków.

 

7. Maseczka na twarz

Ziemniaki świetnie nadają się do pielęgnacji skóry. Możesz zrobić maseczkę raz w tygodniu. Wystarczy użyć tłuczonych ziemniaków zmieszanych z wodą i pozostawić powstałą pastę na twarzy przez 30 minut. Wygładzają skórę, a zdolność ziemniaków do łagodzenia łagodnych wyprysków trądzikowych jest znana od wieków.

 

8. Ból głowy

Ziemniaki były używane od wieków jako środek łagodzący bóle głowy, a potrzebujesz tylko kilku surowych skórek. Potrzyj skronie ich wewnętrzną stroną, a niebawem odczujesz ulgę.

Tagi:

porady domowe ,  plamy ,  ziemniaki , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz