Partner: Logo KobietaXL.pl

ak pozbyć się uciążliwych zabrudzeń? 


1. Gorące mleko  

Kiedy plama z wina już zaschła, możesz spróbować zanurzyć ubranie w gorącym mleku. Następnie należy je wyprać w taki sam sposób, jak zwykle.


2. Sól  

Idealna na świeże plamy. Jeśli wylało ci się wino na obrus czy ubranie, posyp mokrą plamę dużą ilością soli kuchennej. Pozostaw do wyschnięcia, potem upierz przy pomocy mydła lub proszku do prania. 


3. Amoniak do plam czerwonego wina

Jesli masz do usunięcia plamę z czerwonego wina,  dodaj kilka kropli amoniaku do wody i przetrzyj.  .


4. Alkohol do  plam z białego wina

Stare plamy z białego wina można usunąć pocierając je białym, mocnym alkoholem - wódką czy spirytusem. Można dodać trochę soli i kilka kropli soku z cytryny.


5. Plamy po winie na dywanach

 

Szoruj szczoteczką namoczoną w gorącej wodzie i płynie do prania, potem wyczyść octem rozcieńczonym z wodą pół na pół. 

6. Plamy z wina na blatach kuchennych


Często na blatach zostają odciski po kieliszkach z winem, ładnie usuwa je wybielacz, ale spróbuj najpierw na niewidocznej części, czy nie odbarwi blatu. Z blatów z białego kamienia usuwamy plamy po winie za pomocą mieszanki z boraksem. Trzy łyżki boraksu rozpuszczamy w pół litrze wody.

 


Gdy kamień jest czarny, użyj wody i detergentu w płynie. Następnie przetrzyj powierzchnię niewielką ilością benzyny (użyj bawełnianej szmatki), spłucz i wytrzyj suchą szmatką.


7. Plamy na ścianie


Jeśli to czerwone wino, nałóż na nie odrobinę białego, odczekaj i zmyj za pomocą detergentów. Białe wino zmywamy wodą z mydłem lub z płynem do naczyń.

 
 

Tagi:

porady domowe ,  wino ,  plamy ,  plamy z wina , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz