Partner: Logo KobietaXL.pl

Potrzebujesz gruboziarnistej soli i ulubionego olejku zapachowego.


Do małego pojemnika lub słoika wsyp sól i dolej olejek, ilość zależy od tego jak silny aromat chcesz otrzymać.
Zakręć pojemnik i mocno nim wstrząśnij żeby wszystko się dokładnie wymieszało. Odstaw na jeden dzień, dla uzyskania lepszego efektu.
Uzyskaną pachnącą sól możesz wykorzystać na wiele sposobów, oto kilka z nich:

1. Zdarza ci się, że w czasie odkurzania w domu roznosi się nieprzyjemny zapach? Wystarczy wysypać naszą mieszankę na podłogę i wciągnąć ją do worka odkurzacza. Od tej pory zawsze w czasie odkurzania w domu będzie roznosił się twój ulubiony zapach.

2. W mieszkaniu będzie pachnieć również wtedy, jeśli pachnącą sól umieścisz w kominku do podgrzewacza. Wystarczy, że zapalisz świeczkę, a miły zapach wypełni twój pokój.

3. Pachnąca sól idealnie nadaje się na zapach do szafy. Wystarczy, że umieścisz jej odrobinę w szafie w bawełnianym woreczku lub na spodeczku. Jeśli użyjesz olejku lawendowego, sosnowego czy miętowego dodatkowo uzyskasz środek przeciw molom.

4. Po co wydawać na kosmetyki do ciała, skoro możesz mieć  własnoręcznie zrobiony, naturalny preparat? Pachnącą sól możesz wykorzystać jako peeling do ciała lub dodać do kąpieli. Zmęczonym stopom dobrze zrobi moczenie stóp w ciepłej w wodzie z odrobiną soli z olejkiem cytrynowym.

5. Ciężki dzień w pracy? Napięte mięśnie? Podgrzej pachnącą sól na patelni i przesyp do lnianego woreczka. Taka mieszanka będzie idealnym, ciepłym okładem.

Tagi:

porady domowe ,  dom ,  sól gruboziarnista ,  olejek , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót