Partner: Logo KobietaXL.pl

Limbo to tradycyjny taniec z wyspy Trynidad, który został spopularyzowany przez Julię Edward, zwaną Pierwszą Damą Limbo i jej zespołu. Z Karaibów przeniósł się do Ameryki Północnej, Europy i Azji.

 

Zasady są takie, że poprzeczka umieszczana jest pomiędzy dwoma słupkami, a zawodnicy muszą pod nią przechodzić plecami do dołu. Kto dotknie poprzeczki, ten odpada z konkursu. Poprzeczka jest coraz bardziej obniżana, aż zostanie jedna osoba, która pod nią może przejść i ona jest zwycięzcą.

 

W starej tradycji przechodzenie zaczynało się od najniższego położenia poprzeczki do wyższego, co oznaczało pojawienie się od śmierci do życia. Zespoły rozrywkowe odwróciły tradycyjny porządek, aby widowisko uatrakcyjnić. Tancerze korzystają z różnych rekwizytów, czasami z płonących pochodni. Towarzyszą im karaibskie rytmy. Limbo zobaczycie oczywiście na Jamajce i na Barbadosie, gdzie odbywają się konkursy tego tańca.

Shemika Charles jest mistrzynią. Limbo tańczyla też jej matka pochodząca  z Trynidad Tobago. Ostatnio dziewczyna pobiła rekord przechodząc pod samochodem!

Tagi:

taniec ,  ciekawostki ,  świat ,  limbo ,  karaiby , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót