Partner: Logo KobietaXL.pl

Ben Underwood mieszka z rodziną na przedmieściach Sacramento w Kalifornii, gdzie uczęszcza do lokalnego liceum. Jak każdy inny 14-letni chłopiec, uwielbia bawić się z przyjaciółmi i rozmawiać z dziewczynami w jego wieku. Wygląda jak każdy inny chłopiec, dopóki nie zdejmie wartych 4,600 dolarów, ręcznie wykonanych oczu. Ben podobnie jak inni niewidomi, używa  specjalistycznego sprzętu, aby przetrwać. Korzysta ze specjalnego oprogramowania komputerowego i maszyny brajlowskiej.


Ale Ben nie ma psa przewodnika, nie używa laski, i nawet nie używa rąk do pomocy przy poruszaniu się. Zamiast tego wypracował super zmysł: jest jedyną osobą na świecie, która porusza się za pomocą kliknięcia. Kiedy idzie czy jedzie na rolkach wytwarza specyficzne dźwieki językiem. Te kliknięcia wywołują echo wokół niego, tak, że jest on w stanie opracować szczegółowy plan swojego otoczenia. W sumie używa on echolokacji, podobnie jak delfiny.

 

Jego technika jest tak perfekcyjna, że jest w stanie jeżdzić na rolkach po ulicy, wjeżdżać w tak wąskie miejsca pomiędzy samochodami, które byłyby ryzykowne nawet dla widzących.


Ben pierwszy zauważył
swój talent w wieku siedmiu lat, kiedy był na obozie letnim. Ben wyjaśnia, że szybko zdał sobie sprawę, że może mieć z tego wymierne korzyści.. Zaczął ćwiczyć codziennie i opracował system do perfekcji. Ben jest całkowicie samoukiem, jego metoda jest unikalna i jest chyba jedynym niewidomym człowiekiem na świecie, który nie ma problemów z poruszaniem się czy uprawianiem sportu. Wiele osób nazywa go geniuszem.

Tagi:

siatkówczak ,  super zmysł ,  niewidomy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz