Partner: Logo KobietaXL.pl
Mimo autorytetu medycznego, wiele kobiet odczuwa blokadę na myśl o rozmowie na temat nietrzymania moczu z lekarzem ogólnym, rodzinnym. Prędzej zwracają się o pomoc do lekarza ginekologa, czasem, gdy nietrzymanie moczu ma miejsce niedługo po porodzie, pytają także o poradę położną. Jednakże to internet stał się prawdziwą platformą wymiany wiedzy i informacji na temat objawów i leczenia nietrzymania moczu. Wstydząc się powiedzieć lekarzowi o dolegliwości, panie zakładają wątki na forach i dyskutują we własnym zakresie tworząc swoisty krąg wsparcia.

Zanim jednak podejmiemy leczenie na własną rękę, warto przeprowadzić przynajmniej e-diagnozę, czyli diagnozę internetową, nie wymagającą wizyty lekarskiej, a jedynie dostępu do internetu i kilku minut zastanowienia. Dzięki e-diagnozie kobieta może z bardzo dużym prawdopodobieństwem określić rodzaj występującego u niej nietrzymania moczu i wybrać właściwą terapię. Dzisiejsza medycyna oferuje już urządzenia medyczne zwane elektrostymulatorami, jak urządzenie BioBravo, które umożliwia podjęcie terapii w domu, w komfortowych warunkach. Konieczne jest w takim wypadku przeprowadzenie właśnie e-diagnozy, aby wybrać właściwy program do rehabilitacji mięśni dna miednicy dla wysiłkowego, naglącego, bądź mieszanego rodzaju nietrzymania moczu. 

W razie wątpliwości kobieta w każdym momencie może skonsultować objawy telefonicznie podczas bezpłatnej konsultacji z lekarzem, bądź poprzez zapytanie przesłane drogą mailową. 

Przeprowadzenie e-diagnozy jest całkowicie bezpłatne i zajmuje około 2 minut. 

E-diagnoza dostępna jest pod tym LINKIEM

Tagi:

nietrzymanie moczu ,  choroba ,  diagnoza , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót