Partner: Logo KobietaXL.pl

Badania uniwersytetu w Houston wykazują, że aż w 39% procentach przypadków na butach roznosimy bakterię Clostridium difficile, odporną wiele antybiotyków. Ta bakteria może wywoływać biegunkę lub inne zapalenia jelit.

Podobne badania przeprowadzono w Arizonie, tam też potwierdzono, że twoje buty są bardziej brudne niż deska klozetowa!


Mikrobiolog z Uniwersytetu w Arizonie, dr Charles Gerba, przeprowadził dodatkowy eksperyment - zajmował się butami, które były noszone tylko przez 2 tygodnie i zidentyfikował 440 tys. jednostek niebezpiecznych bakterii, które mogą prowadzić do ciężkich infekcji układu oddechowego, jak np. zapalenie płuc.

 

Około 300 tys. bakterii na centymetr kwadratowy znajduje się na podłodze w publicznej toalecie. Wyobraź sobie więc, że korzystałaś z takiej toalety wiele razy, a potem w tych samych butach, w których tam byłaś, chodzisz po swoim domu! Wiadomo, że roznosisz po nim wszelkie mikroorganizmy, które zostały na ich podeszwach!

 

Wyobraź sobie teraz, co się dzieje, jeśli w domu masz na przykład małe dzieci! Jeśli bawią się na podłodze czy raczkują, mogą się zarazić.

 

Naukowcy odkryli też na podeszwach butów wiele różnych substancji chemicznych, które też potrafią być groźne. Dlatego lepiej jednak buty w domu ściągać.

 

Tagi:

bakterie ,  bakteria ,  antybiotyk ,  zdrowie ,  buty , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót