Partner: Logo KobietaXL.pl

Początek dramatu

W czwartek 27 lutego 2003 roku Colton Burpo, mający wówczas trzy lata i i dziesięć miesięcy, poskarżył się swojej matce Sonji, że boli go brzuch. Sonja zabrała go do lekarza, który stwierdził, że to grypa żołądkowa. Następnego ranka, chłopiec poczuł się lepiej. W takiej sytuacji Colton, jego matka i starsza siostra Cassie wybrali się w podróż, aby dołączyć do ojca Coltona, pastora Toddema Burpo, który był w Greeley w Kolorado. Udał się tam na spotkanie rady okręgowej kościoła Wesleyan. Gdy wszyscy byli już razem, poszli na spacer do miasta, odwiedzili min. Pawilon Motyli, dziecko czuło się dobrze. Dramat nastąpił jeszcze tego samego dnia, stan Coltona drastycznie się pogorszył. Zaczął często wymiotować i skarżyć na ból brzucha. Przyjaciel rodziny, do którego rodzice chłopca zwrócili się o radę, zasugerował, że Colton może mieć zapalenie wyrostka robaczkowego. Rodzice w panice dotarli do szpitala do w North Platte w stanie Nebraska. Chłopiec ewidentnie konał, wylądował na sali operacyjnej. Tomografia komputerowa szybko potwierdziła problem - pęknięcie wyrostka robaczkowego. Rozpoczęto walkę o życie dziecka. W trakcie zabiegu serce Coltona przez chwilę się zatrzymało. W tym czasie Sonja siedziała w szpitalnej poczekalni, dzwoniła do przyjaciół i rodziny, aby poinformować ich o stanie zdrowia syna. Todd znajdował się w „cichym pokoju” gdzie się modlił.

Chłopiec pozostał w śpiączce przez kolejne 4 dni. Po dwóch operacjach mających na celu usunięcia toksyn z brzucha i zwalczenia infekcji, sytuacja wyglądała krytycznie. Nagle jelita Coltona znów podjęły pracę. Stan małego pacjenta zaczynał się poprawiać. Zdaniem ojca Coltona, jedna z pielęgniarek, asystująca przy operacjach, miała powiedzieć, że dokonał się prawdziwy cud. Bo nikt z personelu nie wierzył, że chłopiec przeżyje.

Wspomnienia pastora

Co działo się podczas heroicznej walki o życie Coltona, ojciec opisał w książce „Heven is for Real” ("Niebo istnieje...Naprawdę"), która jest też przetłumaczona na język polski. Gdy Colton wrócił do zdrowia, po dwóch trudnych operacjach, napotkał szereg komplikacji. Znowu pojawiły się problemy z jelitami, nie mógł oddawać żadnych gazów ani kału. Lekarze z Great Plains doszli do wniosku, że nic więcej nie mogą zrobić. Zasugerowali przeniesienie chłopca do specjalistycznego szpitala dziecięcego w Denver. Zanim jednak doszło do transferu, burza śnieżna uderzyła w North Platte, uwięziwszy tam rodzinę Burpo. Pastor uważał, że burza była dziwna, nienaturalna. Kaznodzieja wraz ze swoimi członkami kongregacji, zaczęli się modlić, prosząc Boga, aby albo sprawił, że burza śnieżna minie, albo zaparcia Coltona znikną. W ciągu godziny burza przeszła. Stan Coltona zaczynał się poprawiać. Do wieczora ustąpiły także zaparcia. Dziecko szybko opuściło szpital. Wszystko było w porządku. Gdy po czterech miesiącach, rodzice zabrali syna na wycieczkę do Sioux Falls w Południowej Dakocie, trasa wiodła obok zajazdu do szpitala. Sonja zapytała syna, czy pamięta szpital, a wtedy Colton odpowiedział, że tak: „To miejsce, w którym śpiewali mi aniołowie”. Todd pisze w książce, że wraz z żoną byli oszołomieni, bo Colton nigdy wcześniej nie wspomniał o śpiewających mu aniołach. Zatrzymali samochód i wypytywali Coltona o to doświadczenie. Colton wyjawił, że podczas pierwszej operacji spotkał nie tylko aniołów, ale także Jezusa. Dodał, że był z Jezusem i aniołami, w momencie gdy mama rozmawiała przez telefon w szpitalnej poczekalni, a ojciec modlił się samotnie w pokoju.

 

Rodzinne motto/ screen https://heavenlive.square.site/#uWVEKe

 

Potem, jak pisze ojciec, Colton mówił o Jezusie, a opis pasował zarówno do fragmentów Biblii, jak i do przedstawienia Jezusa na krucyfiksach. Pastor zapewnia, że czteroletni Colton nie spotkał się jeszcze z krucyfiksami, ani z tymi fragmentami Biblii. Wtedy ojciec zaczął wierzyć, że jego syn naprawdę był w niebie. Rodzice drążyli temat, chłopiec miał stwierdzić, że Jezus był jego "nauczycielem", gdy był w niebie i musiał odrabiać "pracę domową" wraz z wieloma innymi dziećmi. Wszyscy w niebie mieli skrzydła, dzięki którym latali, z wyjątkiem Jezusa, który potrafił latać bez skrzydeł. Wszyscy w niebie mieli światło świecące nad ich głowami. W niebie spędził tylko trzy minuty. Pastor twierdzi w książce, że wspomnienia Caltona są obszerniejsze, niż ten czas.

Okazało się, że w niebie, Colton poznał zmarłego dziadka Todda, Popa. Twierdził również, że sam Jezus opisał, jak to było gdy Toddowi nakazał aby został pastorem. Todd był zdumiony, ponieważ decyzja o zostaniu pastorem tak wyglądała, że czuł, że ktoś lub coś go do tego wzywało, a teraz wiedział, że to był Jezus. Mało tego, w niebie chłopiec miał spotkać swoją siostrę, która zmarła w łonie matki, będąc dwumiesięcznym płodem.

Todd i Sonja byli wstrząśnięci, ponieważ matka poroniła przed narodzinami Coltona, ale nigdy mu o tym nie powiedzieli. Jak twierdzili, pocieszała ich świadomość, że pewnego dnia spotkają się ze swoją zmarłą córką w niebie. Ojciec zapytał też Coltona, czy widział tron Boga, gdy był w niebie. Colton potwierdził, że tron jest ogromny. Jezus również miał tron, po prawej stronie tronu Bożego. Dla pastora ma to sens, ponieważ relacja syna, pasuje do opisu niebiańskich tronów w Biblii.

 

Jak powstaje bestseller

W książce Todd Burpo wspomina, że rok poprzedzający nagłą operację Coltona był bardzo trudny. Rodzinę dotknęły problemy zdrowotne, min. Todd miał skomplikowane złamanie nogi, przeszedł dwie kosztowne operacje, płacili również za zabieg usuwania kamieni nerkowych, przeżyli także chwile grozy, bo mieli podejrzenie choroby nowotworowej. Pastor przyznaje, że konto bankowe rodziny było puste. Finansowo dobił ich dwutygodniowy pobyt Caltona w szpitalu. Rachunki bez pokrycia wynosiły około 23 000 dolarów, a w drodze były kolejne. Pastor nie zarabia wiele. Głównym źródłem dochodu rodziny była więc firma, zajmująca się bramami garażowymi, którą dodatkowo prowadził Todd. Służył także jako strażak ochotnik i trener zapasów w szkole średniej. Rodzina, przyjaciele, znajomi przyjaciół zaczęli wysyłać im pieniądze, aby jakoś przetrwali.

Wówczas, cztery miesiące po operacji Coltona, pastor Todd Burpo, zaczął opowiadać o niesamowitej historii swojego syna, który widział niebo i Jezusa. Wieść o cudzie, rozeszła się błyskawicznie wśród wiernych i wywołała duży entuzjazm, bo była dowodem na istnienie nieba i cudów. Wtedy, przyjaciel pastora, Phil McCallum, zaproponował, że przedstawi Todda komuś ze świata wydawniczego. Był to wydawca Thomas Nelson z Nashville, który specjalizuje się w wydawaniu chrześcijańskich książek i Biblii i ostatecznie to jego firma kupiła prawa autorskie do historii Coltona. Autorem książki miał być pastor razem z Lynn Vincent.

Książka „Heven is for Real” została opublikowana pod koniec 2010 roku, stała się bestsellerem i spędziła 59 tygodni jako numer 1 literatury faktu, w miękkiej oprawie na liście bestsellerów The New York Times.

Do kwietnia 2014 roku książka sprzedała się w ośmiu milionach egzemplarzy i spędziła trzy lata na liście bestsellerów New York Timesa - FoxNewsInsider.com

Wydawca, Thomas Nelson, zachęcony sukcesem, opublikował kolejną wersję książki dla dzieci. Też, stała się bestsellerem, z ilustracjami zweryfikowanymi przez Coltona. W 2014 roku, historia została zakupiona przez Columbia Pictures i na jej kanwie, powstał film, który okazał się kinowym przebojem i zarobił ponad 100 milionów dolarów.

 

Historia rodziny na stronie/screenhttps://heavenlive.square.site/#uWVEKe

 

Rodzinny interes

Colton obecnie mieszka w hrabstwie Eagle w stanie Kolorado. Od czasu swojego niebiańskiego doświadczenia, regularnie podróżuje do wielu miast takich jak Nowy Jork i Los Angeles, aby głosić swoją historię i pojawiać się w telewizji. Występował w wielu głośnych talk show, takich jak Hannity with Sean Hannity i The Kelly File with Megyn Kelly, oba w Fox News.

Udziela się na Insgramie, dzieli się fragmentami Biblii, albo uwagami "ostatni rok był szalony". "Bóg prowadzi mnie w kierunku, którego nie planowałem" "Zamknął drzwi w niektórych obszarach, jednocześnie otwierając je na mój nowy sezon" – oświadcza.

W 2011 roku rodzina założyła organizację Heven Is for Real Ministries, tam można skontaktować się z rodziną, wysłać prośbę o modlitwę lub zarezerwować kogoś z rodziny do przemówienia w kościele lub organizacji. Na stronie można przeczytać: „Naszym celem jest dzielenie się naszą historią z każdym, kto chce ją usłyszeć wyłącznie w celu wywyższenia imienia Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła.

Podróżując po świecie, niosąc nadzieję nieba wszędzie, gdzie się udajemy, pamiętamy, że tylko dzięki łasce Jezusa jesteśmy w stanie robić to, co robimy. Żyjemy w świetle Jego ofiary i chodzimy w świetle Jego wezwania w naszym życiu.”

Na stronie, oprócz możliwości wykupienia wizyty Coltona, można kupić książkę o nim i inne publikacje podobnego nurtu. Do tego jest szeroki wachlarz gadżetów z podróży do nieba, koszulek, kubków itp.

Mozna kupic gadżet z podróży do nieba/screen https://heavenlive.square.site/#uWVEKe

 

 

Calton, nie ustaje w informowaniu o kolejnych swoich wspomnieniach z nieba. Podczas wywiadów telewizyjnych opisuje Armagedon, który, jak twierdzi, widział podczas pobytu w niebie. "Cóż, bitwa toczyła się z Jezusem, aniołami i dobrymi ludźmi idącymi przeciwko szatanowi, potworom i złym ludziom. Walczyli i w końcu Jezus zwyciężył i Armagedon się skończył, ale to jeszcze dużo czasu. Widziałem, jak to się dzieje, i widziałem mojego tatę w bitwie. Zrozumiałem, co się dzieje, ponieważ, no cóż, byłem tam przez jakiś czas, więc po pewnym czasie domyślasz się, co się dzieje.”

W końcu, po tych niezwykłych doznaniach, jak mówi Colton, Jezus przywrócił go na ziemię, na skutek gorących błagań jego ojca, Todda. Czy doświadczenie Coltona Burpo zmieniło jego poglądy na życie i śmierć?

- Nie boję się teraz śmierci – mówi Colton w wywiadach – Ponieważ przede wszystkim wiem, czego się spodziewać, więc mam to za sobą. Ale inną rzeczą jest to, że zanim umrę, chcę móc podzielić się wiedzą z jak największą liczbą osób, by móc zabrać ze sobą jak najwięcej ludzi do nieba.

Na stronie organizacji jest też przesłanie rodziny:

„Gdybyś nam powiedział 8 lat temu...że będziemy mieli okazję mówić o Niebie przed milionami ludzi, śmialibyśmy się z tej myśli. Ale Bóg w dalszym ciągu wyciąga nas z naszej strefy komfortu, abyśmy rozmawiali o historii Coltona i jej implikacjach dla świata.”Źródła:

https://www.heavenlive.org/

https://en.wikipedia.org/wiki/Heaven_Is_for_Real_(film)

https://www.historyvshollywood.com/video/colton-burpo-describes-heaven/

https://vimeo.com/162582613

https://www.youtube.com/watch?v=p_XM1IBaLhY

https://www.shortform.com/blog/lucifer-in-heaven/

https://www.sonypictures.com/movies/heavenisforreal

https://www.foxnews.com/opinion/too-good-to-be-true-dont-you-believe-it

 

Tagi:

smierć ,  śmierć kliniczna ,  Colton Burpo , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót