Partner: Logo KobietaXL.pl
Są tacy, którzy twierdza, że srebrny sznur jest połączony z szyszynką. Szyszynka położona w mózgu, jest niewielkim gruczołem dokrewnym (od 5 do 8 mm długości), przypominającym wyglądem szyszkę, czemu zawdzięcza swoją nazwę. Posiada połączenie z kresomózgowiem, które odpowiada za większość procesów umysłowych i fizycznych człowieka. Aczkolwiek osoby wyżej rozwinięte duchowo twierdzą, że początek srebrnego sznura zaczyna się już w sercu.
 
Srebrny sznur lub nić życia, jak czasami jest nazywany, to pasmo światła, które łączy ciało fizyczne ze światem duchowym. Jego rolą jest utrzymanie jedności między duszą a ciałem, pozwala człowiekowi na powrót i nie zagubienie się na planie astralnym. Wędrówki duszy mają zwykle miejsce podczas snu lub NDE, czyli doświadczeń bliskich śmierci, a srebrny sznur pozwala nam wrócić do naszego ciała. Srebrny sznur towarzyszy nam przez całe życie, ale pęka, gdy przychodzi czas na opuszczenie ziemskiego świata. Sznur nie zrywa się natychmiast, upływa z reguły kilka dni po śmierci zanim zostanie całkowicie oddzielony. 
Doświadczenia bliskie śmierci czy podróże astralne nie oznaczają więc natychmiastowego zerwania sznura. Ale może on zostać rozciągnięty tylko do takiego punktu, z którego jest możliwość powrotu – twierdzą ezoterycy. Taka elastyczność pozwala na podróże na płaszczyźnie astralnej. Wiele osób które doświadczyły NDE lub mają świadomość swoich podróży astralnych, twierdzi, że widzieli rodzaj sznura ze światła, który łączył ich z ich ciałem fizycznym. 
 
O srebrnym sznurze wspomina też Biblia:
„Zanim zerwie się srebrny sznur i stłucze złota czasza, i rozbije się dzban nad zdrojem, a pęknięte koło wpadnie do studni.
Wróci się proch do ziemi, tak jak nim był, duch zaś wróci do Boga, który go dał.”
Księga Kaznodziei Salomona 12:6, Biblia Warszawska
 
Różne są interpretacje tego fragmentu Biblii. Jednak niektórzy twierdzą, że jest to znak, że srebrny sznur istnieje naprawdę. Jerzy Karma w artykule „Dusza jako wzór, Srebrny sznur. Zmartwychwstanie” uważa też, że te słowa świadczą dobitnie o tym, że srebrny sznur nie urywa się od razu, stąd też istnieją w Biblii opisy przypadków wskrzeszenia zmarłych. Ale wszystkie mają miejsce do czterech dni po ich śmierci. „ Zanim zerwie się srebrny sznur można jeszcze wskrzesić umarłego, jeśli ma się odpowiednią moc i zgodę Boga. Dlatego, że złota czasza – czyli ciało astralne – nie stłukła się jeszcze, dzban – czyli ciało mentalne – nie rozbił się przy zdroju – czyli przy życiu (gdyż życie to coś więcej niż życie w ciele człowieka, bo żyjemy potem jeszcze w ciele astralnym i mentalnym), a koło cyklu życia nie skończyło się i nie wpadło jeszcze do studni kolejnych cykli życiowych. Zaś ciało fizyczne ma jeszcze z nimi połączenie fluidycznym sznurem.” - stwierdza.
 
Czym jest więc srebrny sznur? Jest tą nicią energii, która łączy nasze ciało ze światem pozazmysłowym, reprezentując boską część naszej istoty. Po śmierci zamienia się w złoty sznur i wówczas dusza ma połączenie z Najwyższym Źródłem.
 
Źródła:https://conceptodefinicion.de/cordon-de-plata/
https://www.circulodebrujas.com/hermetismo/el-cordon-de-plata/
http://www.boga.fora.pl/przypomnienie,8/7-dusza-jako-wzor-srebrna-nic-zmartwychwstanie,16.html
https://www.vismaya-maitreya.pl/zakryte_zagadki_srebrny_sznur.html
 

Tagi:

smierć ,  srebrny sznur , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz