Partner: Logo KobietaXL.pl
Podobne artykuły:

Dlaczego zmarły członek rodziny lub przyjaciel miałby pojawiać się w naszych snach? Jest to ważne pytanie, na które należy odpowiedzieć zarówno z psychologicznego, jak i duchowego punktu widzenia. Spirytualiści twierdzą, że istnieje życie po śmierci, zgodnie z tym punktem widzenia, zmarli mogą kontaktować się z nami podczas snu, ponieważ gdy nie śpimy, wszystkie nasze zmysły są zajęte i skupione na innych rzeczach. Możecie o tym przeczytać w tym tekście.

 

 

 

https://www.onet.pl/styl-zycia/kobietaxl/dlaczego-snia-nam-sie-zmarli-to-jedna-z-teorii/3e1dkq8,30bc1058

 

Inne wytłumaczenie takich snów możemy znaleźć w psychologii. Temat ten był obiektem zainteresowania Zygmunta Freuda, ojca psychoanalizy, i dzięki jego pracy nad interpretacją snów i ich znaczeń możemy zrozumieć intencje naszej podświadomości. Interpretacja snów stała się narzędziem do refleksji i lepszego poznania siebie.


Z tego powodu Freud zadał następujące pytania dotyczące szczegółów snu:

Kto pojawia się we śnie?
Jaka jest sytuacja lub problem?
Jak to jest rozwiązane lub zakończone?
Co myślisz o tym śnie?

 

Wytłumaczeń naszych snów o zmarłych może być wiele.

Kiedy śnimy o zmarłych osobach, może to oznaczać, że boimy się śmierci lub odczuwamy wyrzuty sumienia za nasze zachowanie wobec osoby zmarłej. Wiele aspektów snu pomoże nam znaleźć ogólne znaczenie i interpretację naszego stanu nieświadomości. Kolory, przedmioty, sytuacje, symbole i związane z nimi uczucia osoby śniącej wpływają na znaczenie snu. Sny odzwierciedlają nasz stan psychiczny i emocjonalny, a także stan fizyczny; Podobnie symbole i kontekst snu odzwierciedlają nasze przekonania i wpływy kulturowe.

Pomimo jednak naszych wielu różnic, często mamy podobne sny. Nawet jeśli dwie osoby miały ten sam sen, dla każdej z nich może to oznaczać coś zupełnie innego, ponieważ znaczenie zależy od aktualnych doświadczeń i stanu psychicznego śniącego. Jednak jako istoty ludzkie czasami dzielimy się historiami, doświadczeniami, i emocjami. Śnienie o zmarłych jest powszechnym doświadczeniem, niezależnie od tego, gdzie się urodziliśmy lub wychowaliśmy, śnienie o zmarłych jest bardzo częstym zjawiskiem.

 

Pojawianie się zmarłych w naszych snach jest częścią naszej podświadomości, która próbuje nam coś powiedzieć lub zaalarmować nas o czymś. To prawdopodobnie ta część naszej podświadomości, od której się odcinamy. To mądra część nas, która często wydaje się, że nawet nie istnieje, ale tak naprawdę kryje w sobie wielkie możliwości. Sen o zmarłej ukochanej osobie może być korzystny dla naszego umysłu, ale może też być negatywny i ważne jest, aby odróżnić, co to dla nas oznacza.

 

Możemy też śnić o swojej śmierci. To znaczy, że część nas, naszych nawyków, postaw itp. odchodzi - umrzeć to zakończyć część siebie lub zmienić siebie.

Według Wildy B. Tanner, autorki „Wielkiej księgi snów”, śnienie o śmierci symbolizuje po prostu przezwyciężenie starego ja, starych nawyków, starego sposobu myślenia, którego próbujemy się pozbyć. Dlatego śmierć jest pozytywna, ponieważ wskazuje na nowy początek i osobistą refleksję.

Co sugeruje sen, w którym umierasz? Musisz szczegółowo zapamiętać, jak się czułeś, jak czuli się inni. W ten sposób uzyskasz przydatne informacje o śnieniu o własnej śmierci. Na przykład, jeśli jest ci przykro z jej powodu, to znak, że nie czujesz się gotowy do zmiany, ale jeśli czujesz spokój, to oznacza, że możesz już pewne procesy zakończyć.

 

Sny o zmarłych mogą być częścią naszego rozwoju lub mogą hamować nasz rozwój i utrzymywać nas w „zamkniętym” etapie naszego życia. Nasze własne poczucie winy lub żalu (w związku z naszą relacją ze zmarłą osobą) może pogorszyć nasz stan psychiczny. Jeśli dana osoba ma dużo niepokoju z powodu odejścia ukochanej osoby, może często widzieć to w swoich snach. W takim przypadku sny są wyrazem głęboko zakorzenionych uczuć w naszej podświadomości. Śnienie o kimś, kto zmarł, może być bardzo pomocnym sposobem na rozwiązanie naszych uczuć związanych z tą stratą. Często ludzie umierają, zanim zdążymy zadośćuczynić lub rozwiązać problem, który z nimi mieliśmy. Śnienie może pomóc nam wyrazić uczucia wyciszone przez naszą świadomość. Sen może pomóc nam wybaczyć zmarłej osobie, a nawet nam samym, dzięki czemu możemy uzyskać spokój ducha.

 

Psychologowie twierdzą też, że sny o zmarłych mogą wskazywać na strach przed stawieniem czoła różnym rzeczom w naszym życiu. Śmierć symbolizuje dla człowieka wydarzenie niekontrolowane, śmierć reprezentuje wszystko, czego nie możemy kontrolować i co wymyka się z naszych rąk.

 

Śmierć jest częstym tematem różnych naszych snów, które mogą świadczyć o kryzysie tożsamości lub innej poważnej zmianie. Te sny często nas niepokoją, szczególnie gdy dotyczą bliskich nam osób. Zawsze jednak powinniśmy pamiętać o tym, że przecież nikt nie „włożył” ich do naszej głowy. Pochodzą od nas i z jakiegoś powodu podświadomość podsuwa nam takie, a nie inne obrazy. Dlatego poniżej przedstawiamy możliwe interpretacje niektórych takich snów:

 

Jeśli śnisz, że umierają twoi żyjący rodzice, jest to interpretowane jako negatywny sen. To może źle wróżyć twojemu życiu, ponieważ oznacza, że może cię czekać czas ciężkiej i wytężonej pracy oraz wiele problemów. Możesz to potraktować jako ostrzeżenie.

 

Może być to również znak, że nie spędzasz z rodzicami zbyt wiele czasu. Życie jest bardzo kruche i może się skończyć w każdej chwili, więc staraj się o nich pamiętać.

 

Gdy śni ci się, że umiera żyjący krewny lub przyjaciel może to oznaczać nadchodzący kres pewnych relacji. Może być to zapowiedź zmian w twoim życiu. Ważne jest przesłanie, jakie niesie sen i nastrój w jaki się budzisz. Jeśli mimo śmierci kogoś bliskiego, nie wstajesz przerażony, to znak, że zmiana idzie we właściwym kierunku.

 

Śnienie o własnej śmierci oznacza, że ​​przechodzisz wielką transformację. Oznacza to, że wchodzisz na wyższy poziom świadomości i zaczynasz coraz lepiej i głębiej rozumieć kruchość życia, a także całe jego piękno.

 

Jeśli jednak umierasz we śnie na skutek ciężkiej choroby, w mękach, to symbol ucieczki od odpowiedzialności i obowiązków, ponieważ czujesz się nimi zbyt przytłoczony. Jeśli tak jest w twoim przypadku, być może należy zacząć zadawać sobie pytanie, jak możesz pozbyć się tego ciężaru, ponieważ twoja podświadomość wysyła ci sygnał, że bardzo cierpisz. Jest to znak, że twoje życie wymaga koniecznie wielu zmian.

 

 

Jeśli masz sen, że twój partner umiera, możesz to odczytać, że go nie doceniasz, że twój związek może się rozpaść. Jeśli jednak ta śmierć w twoim śnie nie budzi u ciebie poczucia żalu, może to oznaczać, że nie potrzebujesz już tej osoby w swoim życiu, że jesteś w toksycznym związku, który może warto zakończyć.

 

źródło https://www.psicologia-online.com/que-significa-sonar-con-muertos-5294.html

https://educar.doncomos.com/significa-sonar-muertos

 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz