Partner: Logo KobietaXL.pl

Sny są odzwierciedleniem tego, co widzi nasz umysł, gdy przestajemy go kontrolować. I oczywiście jest wiele różnych snów, wiele interpretacji, co nie zmienia faktu, że część marzeń sennych pozostaje nadal niezbadana tajemnicą.

 

Dość oczywiste są te sny, na które wpływa otoczenie. Jeśli dzwoni twój budzik, może ci się śnić, że właśnie dzwoni telefon. Jednostajny warkot np. wentylatora może sprawić, że śnisz, iż podróżujesz samolotem. Wiele snów to kontynuacja rozmyślań w ciągu dnia. Jeśli myślisz o czymś intensywnie, zastanawiasz się nad rozwiązaniem problemu – wtedy w nocy twój mózg może dalej nad tym pracować. I nie ma w tym niczego dziwnego ani nie ma co doszukiwać się magicznych oznak w takich snach.

 Czytaj koniecznie Wejdź w swój sen

Ale są też sny, które graniczą z profetyzmem. Są bardzo intensywne, oderwane od rzeczywistości, są tak silne, że nawet po przebudzeniu, nie można ani ich zapomnieć, ani się od nich oderwać.

Według teorii kabalistów judaistycznych podczas snu nasza dusza opuszcza ciało i wznosi się do niebiańskiego źródła by tam naładować baterie. W ciele pozostaje zaledwie mała jej cząstka, tylko po to, by śpiące ciało otrzymać przy życiu.

Dusza pozbawiona ciała jest wolna. Może w tym stanie doświadczać różnych wizji i spotkań, często istot, które nie żyją już w naszym świecie. Stąd na przykład spotkania w snach ze zmarłymi osobami, rozmowy z nimi. I w trakcie tych rozmów możemy doświadczyć niesamowitych przeżyć, otrzymać od nich dodatkowe wskazówki. Dlatego ważne jest, by zapamiętać zarówno przebieg rozmowy jak i nastrój bliskiego zmarłego – był smutny, niezadowolony? Ważny jest również twój stan po obudzeniu – był radosny czy raczej smutny?

Kabaliści są zdania, że zmarli mogą chcieć byśmy załatwili za nich niezałatwione za ziemskiego życia sprawy, sprawdzają naszą pamięć o nich, zaangażowanie w modlitwę w ich intencji.

Zmarli mogą też przekazywać informacje o twoim życiu, ostrzegać przed niebezpieczeństwem.

Jeśli budzisz się po takim śnie wypoczęta, zadowolona, to znak, że była to tylko wizyta, która ma przypomnieć o wsparciu i miłości ze strony zmarłej osoby...

 Źródlo http://www.es.chabad.org

 

 

Tagi:

smierć ,  marzenia senne ,  marzenia ,  kabała ,  Żydzi , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót