Partner: Logo KobietaXL.pl

1.Kobiecość


Taniec brzucha w wyjątkowy sposób umożliwia pielęgnowanie kobiecości. Dla niektórych kobiet będzie to dopiero jej odkrywanie, a dla innych ugruntowanie. Nie ma takiej możliwości, aby widząc w lustrze swoje ciało poruszające się zgodnie z muzyką, każda kobieta nie zachwyciła się sobą. Jestem przekonan, że to uczucie przenosi się później do życia codziennego. Predzej czy później, uczestniczki zajęć zaczynają inaczej chodzić, ubierać się, malować, dbać o siebie, wsłuchiwac się w swoje ciało. Wewnętrzna siła trenowana podczas rozwijania tanecznej pasji zawsze da wyraz na innych poziomach życia.

2.Hobby


Posiadanie w życiu hobby to możliwość odreagowania od codziennych spraw. Człowiek jest szczęśliwszy gdy robi coś dla przyjemnosci i własnego rozwoju. Coś co prawdopodobnie nie przyniesie korzyści finansowych, a wręcz przeciwnie-będze wymagać inwestycji. Hobby to coś co nas wyróżnia, a jednocześnie daje możliwość przynależenia do wyjątkowej grupy.

3.Sprawność fizyczna


Taniec brzucha może być trenowany na wiele sposobów co też da różne efekty. Jeśli będzie połączony z ćwiczeniami cardio i stretchingiem to uzyskamy szybki spadek wag, wzmocnienie mięśni i wzrost wydolności krążeniowo-oddechowej. Jeśli metodyka zajęć będzie skoncentrowana na nauce choregrafii wzmocni to pamięc i koordynację ruchową.

 

taniec brzucha

4.Relacje


Rozwijanie pasji tanecznej to szansa na poznawanie nowych ludzi. To dla mnie najcenniejsza zaleta tej formy aktywności. Taniec niesamowicie zbliża ludzi. Nawet ten tak indywidualny jak belly dance. Bo nie chodzi tu tylko o wspólne zajęcia, ale przede wszystkim wspólne rozmowy w szatni, po zajęciach, podczas występów....Nietóre osoby towarzyszą chwiliowo, a inne zostają już na całe życie.

5.Emocje


Wszystkie choreografie, których do tej pory się uczyłam, pozostawiły mi ślad w pamięci. Zawsze konkretny utwór z czymś będzie mi sie kojarzył. Raz z jakimś szczególnym miejsce, z ludźmi, z wyjątkowym wydarzeniem czy z towarzyszącymi mi emocjami. To wspomnienia, które na zawsze zostają w sercach tancerek.

6.Zabawa


Każda kobieta uwielbia się stroić, malować, pachnieć, błyszczeć....Taniec brzucha daje taką możliwość dzięki przepięknym strojom tanecznym oraz całej atmosferze towarzyszacej zajęciom czy występom tanecznym.

7.Pasja i zawód


Nigdy nie przypuszczałam, że taniec brzucha będzie bodźcem do rozwinięcia się w branży, która stała się moim zawodem. Kobiecość, kolory, pięno i zmysł estetyki z pasji do tańca przenoszę aktualnie do pracy wizażystki, kolorystki i stylistki.
A może dla Ciebie taniec stanie się inspiracją do rozwinięcia się w samodzielnym wykonywaniu biżuterii, szyciu, trenowaniu innych rodzajów tańca, pogłębianiu innych form aktywności fizycznej, zgłębianiu tajników kuchni arabskiej czy składu i metod stosowania kosmetyków arabskich.

8.Pokazy taneczne


Dzień pokazu tanecznego jest dla mnie jak swięto. Trudno opisać radość płynącą z dzielenia się z innymi swoją pasją. Nic nie zastąpi emocji związanych z przygotowaniami do występu oraz tremy w oczekiwaniu na moment występu. Wiele razy, czekając za kulisami na moje wyjście, miałam wrażenie, że nie pamiętam ani jednego kroku z choreografii. Gdy już sie słyszy muzykę, ciało tańczy samo.
Dzięki występom tanecznym nie mam problemów z mówieniem do większej grupy osób, dlatego poleciłabym pokazy wszystkim tym paniom, które mają problem z wystąpieniami publicznymi.

Najlepszym sposobem na zweryfikowanie tego co opisałam jest po prostu zapisanie się na zajęcia i spróbowanie tego na własnej skórze.

Magda Czaplińska


wizażystka, kolorystka, stylistka i tancerka belly dance

 

na zdjęciu autorka tekstu

Tagi:

taniec ,  taniec brzucha ,  Magda Czaplińska , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót