Partner: Logo KobietaXL.pl

Każda kobieta chce wyglądać wyjątkowo każdego dnia. Dobranie odpowiedniej stylizacji może generować jednak wiele problemów. Podstawą niejednej dobrej kreacji są wygodne i podkreślające figurę spodnie. Podpowiadamy, jakie wyróżniamy rodzaje sylwetek i jakie spodnie do nich pasują najlepiej aby ułatwić wybór z szerokiej oferty w internecie jak na moda360.pl/damskie/spodnie

 

5 typów kobiecej sylwetki

W świecie mody istnieje 5 podstawowych typów sylwetek: klepsydra, prostokąt, trójkąt, odwrócony trójkąt i koło. Jeżeli twoje biodra i ramiona mają mniej więcej taką samą szerokość, biodra są zaokrąglone, a talia podkreślona, najpewniej jesteś klepsydrą. Charakterystyczną cechą tego rodzaju sylwetki jest także średni lub duży biust oraz różnica w obwodzie ramion i bioder do 5 cm. Przykładowe wymiary to biodra i biust po 100 cm, a talia – 80 cm. Trójkątem jesteś wówczas, gdy twoje biodra są zdecydowanie szersze niż ramiona, a biust mały lub średni. Linia twoich ramion może być niekiedy delikatnie spadzista, a biodra szerokie i nisko osadzone. Z racji tego, że kobiety o sylwetce trójkątnej mają naprawdę szerokie biodra, ich talia jest mocno widoczna. Przykładowe wymiary to ramiona 90 cm, biodra 110. Jeżeli twoje ramiona lub biust są z kolei szersze niż biodra, twoja sylwetka to zapewne odwrócony trójkąt. Masz najpewniej duży biust, a obwód talii prawie taki sam jak bioder. Możesz pochwalić się również małymi pośladkami, a twoje przykładowe wymiary to ramiona 90 cm, biust 100 cm, biodra 80 cm. Masz sylwetkę prostokąta jeśli twoje ramiona, biust i biodra mają mniej więcej taki sam rozmiar. Piersi są raczej małe lub średnie, a talia słabo podkreślona. Twoje pośladki są z kolei raczej płaskie i niewielkie. Przykładowe wymiary pani prostokąt to obwód ramion 85 cm, talia 75 cm, biodra 80 cm. Sylwetka typu koło charakteryzuje się z kolei większymi piersiami i talią od obwodu ramion i bioder. Biust jest wówczas zawsze duży, albo nawet bardzo duży, a brzuszek wystający. Możesz pochwalić się wąskimi biodrami i bardzo szczupłymi nogami. Przykładowe wymiary to obwód ramion i bioder 90 cm, biust i talia/brzuszek 120 cm.

 

Dobór modelu spodni do sylwetki

Jeżeli masz sylwetkę odwróconego trójkąta, najlepszym wyborem dla ciebie będą spodnie z nieco wyższym stanem i rozszerzonymi nogawkami, które powinny sięgać poniżej kostki. Unikaj przetarć i zdobień na poziomie bioder, które optycznie poszerzają sylwetkę. Jeżeli jesteś klepsydrą, twoją główną bolączką może być znalezienie spodni dopasowanych zarówno w talii, jak i w biodrach. Dobrym rozwiązaniem będą spodnie o obniżonej talii, sięgające tuż poniżej pępka. Stawiaj także na modele z prostą nogawką. Kobieta o sylwetce jabłka, powinna nosić spodnie z szeroką, nieco wyższą talią. Taki model wymodeluje twoją talię, sprawiając, ze będziesz wydawała się dużo szczuplejsza. Wybieraj spodnie z kieszeniami umieszczonymi wysoko, taki fason wyszczupli bowiem twoje nogi oraz pośladki. Jeżeli jesteś posiadaczką sylwetki trójkąta, twój duży biust zrównoważy podkreślenie pośladków. Wybieraj zatem spodnie z szerokimi nogawkami i wysoko umieszczonymi kieszeniami, co pięknie podkreśli twoje pośladki. Stawiaj na spodnie w jaśniejszych kolorach lub z przetarciami, co skupi uwagę na dolnych partiach ciała – nogach i pośladkach. Dla pań o sylwetce prostokąta najlepiej sprawdzą się spodnie o chłopięcym kroju z wąskimi nogawkami. Okrągłości dodadzą z kolei wszelkie wytarcia, zdobienia czy napisy z przodu spodni. Doskonałym rozwiązaniem będzie również wpuszczenie spodni do kozaków.

 

Nie ma figur doskonałych, każda kobieta ma bowiem mniejsze i większe kompleksy. Odpowiednio dobrany fason spodni pomoże ci jednak wydobyć z sylwetki to, co najlepsze. Zanim wybierzesz się zatem na odzieżowe zakupy, zapoznaj się z rodzajami sylwetek i odpowiedz sobie na pytanie, którą z nich jesteś.

Więcej przeczytasz na MODA360

Tagi:

styl ,  moda ,  spodnie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz