Partner: Logo KobietaXL.pl

Strój biznesowy przechodził wiele modyfikacji w ostatnim stuleciu. Z jednej strony wpływ na to miały wydarzenia polityczne, z drugiej – gwiazdy, projektanci, aktorzy, a nawet kino i reklama.

Modą biznesową rządzą określone zasady, a ich złamanie może zostać negatywnie odebrane przez rozmówców. W oficjalnych strojach źle wyglądają nie tylko zwiewne sukienki i koronki, lecz także dawne elementy ubioru. Współczesna moda biznesowa opiera się na zasadach stylu minimalistycznego. „Im mniej, tym lepiej” – to wyznacznik dobierania zarówno kolorów ubrań u kobiet i mężczyzn, jak i wszystkich dodatków. A jak wyglądało to kiedyś?

Strój biznesowy – Ciekawostki związane z modą biznesową na przestrzeni ostatniej dekady.

  • Czy wiesz, że… w latach 20. na popularności zyskał nowy ideał kobiecego wyglądu, czyli wizerunek chłopczycy – inaczej: flapperki.
  • Czy wiesz, że… w czasach wojny przez strój pokazywano swoją siłę i niezależność. Wśród kobiet popularny był tzw. victory suit, czyli dwuczęściowy garnitur (spódnica i marynarka).
  • Czy wiesz, że… po premierze filmu „Śniadanie u Tiffany’ego” w 1961 r. na popularności zyskała powstała w latach 20. sukienka tzw. mała czarna.
  • Czy wiesz, że… lata 70. to rewolucja obyczajowa, dzieci kwiaty i legendarny zespół ABBA. Styl tej dekady przekłada się również na modę biurową – szerokie, kolorowe ubrania i kultowe dzwony.
  • Czy wiesz, że… lata 80. to dla kobiet to moment podkreślania swoich zdolności zawodowych przez power dressing – strój inspirowany męską sylwetką.

Zapoznaj się z poniższą infografiką i sprawdź, jak wyglądały stroje biznesowe od lat 20. do dziś.

Stroje biznesowe

Tagi:

styl ,  dress code ,  ubranie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót