Partner: Logo KobietaXL.pl

Z niewiadomych powodów zwykło się uważać, że idealna sylwetka to szczupła sylwetka. Co prawda raz na jakiś czas pojawiają się głosy, że chorobliwie chude kobiety wcale nie są ładne, a mężczyźni wolą te nieco pulchniejsze, jednak na pokazach mody nadal królują szczupłe modelki. Efekt jest taki, że kobiety w rozmiarze XL zastanawiają się jak w krótkim czasie zgubić kilka kilogramów, ewentualnie jak zatuszować nadmiar tłuszczyku na brzuchu i udach. Teoretycznie nie ma w tym nic złego, ale w praktyce często dochodzi do absurdów.

 

Każda kobieta chce czuć się piękną. Podnosi to jej poczucie własnej wartości, atrakcyjności w oczach otoczenia, poprawia nastrój i wprawia w dobry humor. Poczucie piękna nie ma nic wspólnego z próżnością. Próżność zaczyna się w momencie, gdy dbałość o urodę przesłania inne elementy codzienności. Innym powodem obsesyjnego dbania o sylwetkę jest chęć zgubienia kilku kilogramów. Przy czym nie zawsze ta chęć jest uzasadniona. Nie każda kobieta musi nosi ubrania w rozmiarze 36. Wbrew pozorom rozmiar 40 nie oznacza kobiety otyłej.

 

Odchudzanie się ma ten dodatkowy efekt, że wymusza okresową wymianę garderoby, a kobiety kochają zakupy. Jeśli w lecie rozpoczną walkę z nadwagą, to na zimę będą potrzebowały nowych ubrań. Warto zawczasu poszukać nowych ubrań, kupowanie w ostatniej chwili często kończy się zapasem ubrań, których nigdy się nie nosi. Na zimę przydadzą się wygodne ciepłe spodnie, zapas swetrów i bluzek z długim rękawem, cieple buty. Nie od parady będzie obejrzeć także damskie kurtki puchowe, których duży wybór znajdziemy tutaj.

 

Pierwszym krokiem do uświadomienia sobie swojego piękna jest obiektywne spojrzenie w lustro. Otyłość to nie niewielki tłuszczyk na brzuchu, ale stan, gdy tkanka tłuszczowa stanowi 20% wagi ciała mężczyzny i 25% kobiety. Jednak nawet w tym przypadku nie ma sensu popadać w depresję. Z nadwagą można, a nawet trzeba walczyć, ale niekoniecznie ze względów estetycznych. Przede wszystkim jest ona groźna dla zdrowia, prowadzi do wielu chorób, przede wszystkim chorób serca. Prawda jest taka, że spora grupa kobiet, które twierdzą, że są otyłe, ma zaledwie niewielką nadwagę.

 

Urodę można poprawić na wiele sposobów. Warto poradzić się kosmetyczki i fryzjerki. Pokażą one jak za pomocą fryzury i makijażu stworzyć wrażenie szczupłej twarzy. Wiele osób sugeruje się pierwszym wrażeniem, widząc szczupłą twarz, automatyczne zaklasyfikują osobę do grona szczupłych. Poza tym nic tak nie poprawia kobiece humoru, jak wizyta w salonie piękności.

 

Garderoba kobiety przy tuszy powinna być starannie dobrana, ale niekoniecznie w stylu zwiewno-romantycznym. Nie każda kobieta lubi być spowita w zwoje materiału. Lepiej postawić na wygodne ubrania dobrej jakości. Fason to kwestia indywidualnych upodobań. Mogą być szerokie, mogą być wąskie. Nawet bardzo obcisłe nie będą nie na miejscu. Większą uwagę trzeba zwrócić na kolory. Wiadomo, że jasne powiększają optycznie, a ciemne przeciwnie. Nie znaczy to jednak, że kobiety z dodatkowym tłuszczykiem muszą nosić ubrania tylko i wyłącznie w czarnym kolorze. Lepiej zastanowić się, które części ciała potrzebują zatuszowania, a które warto wyeksponować. Równie istotne są wzory na tkaninach. Nie od dziś wiadomo, że podłużne paski wyszczuplają, poprzeczne dodają kilogramów. Na osobach z nadwagą źle wyglądają wszelkie drobne groszki, pepitki, kratki, lepiej postawić na duże geometryczne wzory np. okręgi lub trójkąty.

 

Tagi:

moda xl ,  moda ,  styl ,  ubranie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót