Partner: Logo KobietaXL.pl

Projektant, który znalazł się na liście 100 osób o największym wpływie na kulturę w 2017 roku według magazynu Dazed, od dawna jest fanem nowych technologii, które z powodzeniem wykorzystuje w swojej pracy. Teraz Quinn ogłosił otwarcie własnego studia drukowania na tekstyliach, które nie tylko świadczy usługi druku sublimacyjnego oraz tradycyjnego sitodruku, ale w którym będą odbywać się warsztaty związane z wykorzystywaniem wspomnianych technologii.

 

Jedyne takie studio na modowej mapie

 

richard quinn

Richard Quinn Print Studio mieszczące się w londyńskiej dzielnicy Peckham to miejsce wyjątkowe. Nie jest to zamknięta pracownia mistrza, ale mogą z niej skorzystać również studenci i początkujący twórcy modowi. Projektant chce bowiem wspierać uczących się artystów poprzez oferowanie niedrogich usług drukowania oraz warsztatów edukacyjnych. W studiu będzie można zasięgnąć profesjonalnej porady z zakresu różnorodnych technik drukowania, tuszy, tekstyliów oraz alternatywnych materiałów od samego Richarda lub jego doświadczonych techników.

 

richard quinn

Na miejscu studenci i projektanci będą mogli skorzystać z cyfrowej drukarki sublimacyjnej Epson SureColor SC-F9200, współpracującej z dwoma ręcznymi liniami sitodruku. Urządzenie pozwala uzyskać żywe kolory, a także wyprodukować wzory cechujące się drobnymi detalami, a przede wszystkim – przy trwałości równej tradycyjnym metodom – błyskawicznie skraca proces powstawania kolekcji – od projektu do gotowych ubrań haute-couture. To właśnie dzięki niemu, artyści modowi po stworzeniu wybranego przez siebie wzoru na dowolnym materiale, mogą go wydrukować i wyprodukować ubiór w zaledwie kilka godzin. Na świecie w tym momencie nie ma podobnego studia, miejsca prowadzonego przez projektanta dla innych projektantów oraz miłośników mody. Efekty prac Richarda Quinna i tych wykonanych w studiu przez innych twórców, można śledzić na Instagramie @rqstudio.


Tagi:

moda ,  styl ,  londyn ,  Richard Quinn , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót