Partner: Logo KobietaXL.pl

Tak też powstały talizmany i amulety. Jednak oprócz funkcji dekoracyjnej i religijnej, biżuteria była po prostu praktycznym dodatkiem, który pomagał w dopięciu ubrania. Na przestrzeni wieków zmieniały się materiały, z których produkowano biżuterię. Obecnie można ją dostać w wielu wariantach. Niejednokrotnie wygląd biżuterii jest zależny od pory roku, ale przede wszystkim od tego, co na siebie ubieramy. Zasady określające wybór tego dodatku mogą być bardzo pomocne, dlatego też warto je znać, by wiedzieć, jak wybrać idealną biżuterię pasującą do swojej sylwetki. Poszukajcie odpowiedzi razem z nami.

Jakie są zasady wybierania biżuterii?

prezent

 

Biżuteria może osiągać różnoraki rozmiar. Istnieją drobne jej odpowiedniki, ale bywają też takie dodatki, które są wprost ogromne. Jedna z zasad dobierania biżuterii do swojej sylwetki i gabarytów mówi, że wielkość biżuterii musi być proporcjonalna do figury osoby, która będzie ją nosiła. Kobiety szczupłe powinny zatem sięgać po delikatne ozdoby, ponieważ wybieranie kilku dużych dodatków sprawi, że sylwetka zostanie nimi przytłoczona, a to optycznie ją zmniejszy. Podobne zachwianie proporcji może wystąpić w momencie, gdy wysoka kobieta założy skromną biżuterię. Jej sylwetka będzie się optycznie wydawała większa, niż w rzeczywistości jest.

Biżuteria może jednak korygować figurę, a przynajmniej odwracać wzrok od tych części ciała, które niekoniecznie nam się podobają. Jeśli masz szerokie biodra i nie chcesz, by to właśnie na nich skupiał się wzrok innych, załóż wyjątkowy, oryginalny naszyjnik, który będzie przykuwał uwagę. Można również zdecydować się na ekstrawaganckie kolczyki, dzięki którym wszyscy będą patrzeć na górną część Twojej sylwetki. Jeśli jednak nie jesteś zadowolona ze swojej szyi, wybierz bransoletkę, która będzie zaciekawiać.

Kolejna zasada wyboru idealnej biżuterii mówi o tym, że na krótkiej szyi powinny pojawiać się naszyjniki długie, sięgające bardzo nisko. Wydłużają one optycznie szyję. Analogicznie do tej sytuacji powinny postępować osoby, które mają długie szyje i chcą je skrócić. Dla nich najodpowiedniejsze będą naszyjniki przylegające i krótkie.

Równie istotną jest umiejętność doboru kolczyków. Zazwyczaj sięgamy bo wkręty, które są delikatne i zaledwie podkreślają naszą urodę. Na większe okazje zdarza nam się jednak wybierać długie i mocno zdobione kolczyki. Warto wiedzieć, że wydłużają one szyję i wysmuklają twarz.

Jeśli chodzi o sam wybór biżuterii to warto skorzystać z galerii internetowych takich jak oladi.pl, gdzie wybór biżuterii jest ogromny.

 

Jak wybrać biżuterię do dużego biustu?

 

naszyjnik

 

Biżuteria jest elementem ozdobnym, dlatego jej dekoracyjna funkcja sprawia, że nasz wzrok skupia się w tym miejscu, w którym się ona znajduje. Kobiety, które posiadają duży biust wielokrotnie spotykają się z problemem, jak dobrać różne dodatki nie powiększając sobie jeszcze bardziej tej okolicy.

Jedną z możliwości jest wybieranie takich ozdób, które nie rzucają się zbytnio w oczy. Najczęściej oznacza to rezygnację z naszyjników na rzecz kolczyków bądź bransoletki. Niestety noszenie łańcuszków z wisiorkami podkreśla wielkość biustu, a czasami ją nawet powiększa. Co więcej, tak wyrazisty element, jakim jest biżuteria, przykuwa uwagę. Jest to jednak sygnał dla dziewczyn, które mają małe biusty. Dla nich noszenie biżuterii w postaci naszyjników jest doskonałym rozwiązaniem, gdyż dzięki temu mogą uwydatnić tę okolicę.

 

Biżuteria na prezent? Kiedy wypada?

 

 

Mówiąc o zasadach nie sposób wspomnieć o tym, co kobiety lubią najbardziej, czyli o prezentach. Współczesne kobiety same kupują sobie biżuterię, wielokrotnie nie oszczędzając na niej. Jednak za każdym razem, gdy mężczyzna chce sprawić dziewczynie prezent, główkuje, co wybrać, by ją zadowolić. I tu pojawia się kolejny problem – czy wypada podarowywać biżuterię na prezent? A jeśli tak, to kiedy?

W edług zasad, które zostały ustanowione w zamierzchłych czasach, biżuterię wręcza się jedynie kobietom bliskim sercu. Mogła być to żona, narzeczona, matka czy też siostra. Można to tłumaczyć kilkoma argumentami. Przede wszystkim biżuteria jest zobowiązującym prezentem. Głównie dlatego, że jest dość kosztowna, ale także dlatego, że prosząc kobietę o rękę, również wręczany jest jej element biżuterii – pierścionek.

Ponadto, trafiony prezent jest tylko wtedy, gdy dobrze znamy daną kobietę. Nie może być to zatem przypadkowa osoba.

Biżuteria to jeden z piękniejszych elementów ozdabiających i urozmaicających każdą stylizację. Jej dobór określają jednak pewne zasady, które umożliwiają wybranie najlepszej i najbardziej pasującej do danej sylwetki możliwości. Dzięki stosowaniu opisanych przez nas reguł, możecie bez problemu dobrać najlepszą biżuterię dla siebie, która sprawdzi się nie tylko latem, ale również przez cały rok.

 

Tagi:

styl ,  biżuteria ,  prezent ,  naszyjnik ,  kolczyki , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót