Partner: Logo KobietaXL.pl

W rozmiarze plus size wiele modeli spodni prezentuje się bardzo dobrze, są jednak i takie, które co prawda nie są zabronione, ale raczej nie wskazane dla pań o bardziej obfitych kształtach. Jednym z fasonów, których należy unikać, są spodnie biodrówki z obniżonym stanem. Obnażają one praktycznie wszystkie mankamenty figury, przede wszystkim wystający brzuch i boczki, które w tym modelu potrafią wylewać się znad materiału. Nie wygląda to ani modnie, ani estetycznie. Jeśli jednak wybierzemy podobny model spodni, ale ze stanem średnim lub wysokim, będziemy prezentować się dobrze nawet w większym rozmiarze. Szczególnie, jeśli uzupełnimy stylizację paskiem, który podkreśli talię i optycznie ją wyszczupli.

 

Pionowe paski i kieszenie na pośladkach

 

Fasony spodni, które są odpowiednie dla pań plus size, bazują na optycznych, wyszczuplających rozwiązaniach. Jednym z najbardziej znanych sposobów na wysmuklenie okrągłej sylwetki jest stosowanie pionowych pasów i prążków. W przypadku spodni dobrze będą również wyglądać modele z lamówkami w rzucających się w oczy kolorach. Aby wyszczuplić pośladki i wydłużyć optycznie nogi, warto zakładać spodnie z wysoko umieszczonymi tylnymi kieszeniami. Powinny być one gładkie i prosto przyszyte. Jeśli będą nadmiernie ozdobne, może się okazać, że uzyskamy efekt odwrotny do zamierzonego.

 

Jaka długość nogawek?

 

Długość nogawek to kolejna kwestia, która pozwala na optyczne modelowanie sylwetki. Dla pań plus size najlepszym rozwiązaniem są spodnie o standardowej długości lub w wersji siedem ósmych. Świetnie prezentują się także bardzo długie, zakrywające spodnie buty. Szczególnie wtedy, gdy buty są na obcasie. Można wtedy dodać sylwetce kilka, a nawet kilkanaście centymetrów długości, co ją dodatkowo wyszczupli. Jeśli szukasz eleganckich, doskonale uszytych spodni damskich w różnych, także większych rozmiarach, zajrzyj na https://romafashion.pl/spodnie-damskie i wybierz modele odpowiednie dla siebie.  

 
 

Tagi:

modaxl ,  styl , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót