Partner: Logo KobietaXL.pl

Media nie zostawiły na projektantce suchej nitki: "Tą pozorną lekcją klasy i stylu Carolina Herrera obraziła wiele kobiet na całym świecie, które mają długie włosy i mają ponad 40 lat. To aktorki, piosenkarki, modelki czy członkinie rodziny królewskiej, które noszą jej suknie i przyczyniły się do podniesienia prestiżu firmy. To również zwykłe kobiety, które mimo swojego wieku, w długich włosach czują się dobrze."

Herrera miała obraziłć też swoja ponad pięćdziesięcioletnią córkę, Carolinę Adrianę Herrerę, która również ma długie włosy. Wśród znanych długowłosych aktorek są Sarah Jessica Parker, Julia Roberts czy choćby Penélope Cruz. Wypowiedź projektantki mogła dotknąć również Melanię Trump, która była wówczas Pierwszą Damę Stanów Zjednoczonych, kraju, w którym mieszka Wenezuelka, i gdzie otworzyła firmę.

 


Kim jest Carolina Herrera?

 

Carolina Herrera jest już na emeryturze jako projektantka w swojej firmie. Swój ostatni pokaz zaprezentowała w lutym 2018 roku z kolekcją jesień-zima 2019. Ale odkąd stworzyła własną markę w 1981 roku, stała się jedną z najbardziej uznanych projektantek, a jej opinie na temat mody i stylu były i są śledzone ze szczególną uwagą.

 

Urodziła się jako María Carolina Josefina Pacanins y Niño 8 stycznia 1939 roku w Caracas, w Wenezueli, jako córka pilota samolotów i pracownicy fabryki. W 1957 roku poślubiła Guillermo Behrens Tello. Z tego małżeństwa pochodzą dwie córki, Mercedes oraz Ana Luisa. Rozwiedli się w 1964 roku. W 1968 roku w Caracas poślubiła Reinaldo Herrera Guevara, koordynatora kluczowych projektów Vanity Fair. Z tego małżeństwa urodziły się Carolina Adriana oraz Patricia Cristina.

Od roku 1980 mieszka w Nowym Jorku. W 1970 i 1980 roku ogłoszona najlepiej ubraną kobietą świata. Dopiero w wieku 42 lat weszła w świat międzynarodowej mody, a 4 lata później stała się znaną na całym świecie projektantką. Jej pierwszy pokaz mody odbył się w 1981 roku. Był tak wielkim sukcesem, że w 1982 r. Herrera ubierała już najbardziej znane kobiety na świecie. Były wśród nich min. księżniczka Elżbieta z Jugosławii, księżna Feria, hrabina Consuelo Crespi, królowa Elżbieta II, Ivana Trump, Kathleen Turner i Nancy Reagan. Przez dwanaście lat ubrała się u Caroliny Jacqueline Kennedy Onassis. Jej ubrania noszą Michelle Obama czy Hillary Clinton.

Marka Carolina Herrera stała się amerykańską filią hiszpańskiej firmy produkującej odzież i perfumy - Puig. W 1988 roku pokazały się pierwsze perfumy Herrery, które bardzo szybko stały się synonimem luksusu i podbiły światowy rynek.

Od czasu swojej pierwszej kolekcji Carolina Herrera cieszyła się podziwem wśród amerykańskiej i międzynarodowej publiczności. Jej ubrania noszone są przez znane postaci, takie jak Nicole Kidman, Anna Wintour, Księżna Sussex, Meghan Markle, Renée Zellweger, Amy Adams, Jessica Alba, Oprah Winfrey, Jessica Simpson, Blake Lively, Angelina Jolie, Cynthia Nixon, Katie Holmes , Tina Fey, Dianna Agron, Julie Bowen, Michelle Pfeiffer, Robert Pattinson, Kim Kardashian, Katy Perry, Amber Heard, Kristen Stewart, Meryl Streep, Halle Berry, Beyonce, Salma Hayek, Celine Dion, Karlie Kloss, Taylor Swift, Tyra Banks , Sofía Vergara, Lucy Liu, czy w końcu Lady Gaga. Jak widać lista jest bardzo długa, bo marka Herrera oznacza elegancję i szyk.

Carolina Herrera jest jedną z najbardziej utytułowanych projektantek w Ameryce i na świecie. Zawsze potrafiła doskonale trafiać w gusta i potrzeby kobiety, które kochają luksus i elegancję. Ona sama nazywana jest ikoną elegancji i wyrafinowania.

 

„Tylko kobiety bez klasy noszą długie włosy po 40 roku życia”

 

Te słowa miała powiedzieć Carolina Herrera w wywiadzie, którego udzieliła Daily Mail w 2018 roku. Obiegły cały świat, cytowane są do dziś. Tyle tylko, że znana projektantka nigdy niczego takiego nie powiedziała. W wywiadzie znajduje się jej stwierdzenie, że „Kobieta musi się starzeć z wdziękiem i nie starać się być w wieku, w którym nie jest, bo będzie wyglądać śmiesznie. Widzę wiele kobiet na ulicy, od tyłu wyglądają bardzo ładnie z długimi włosami i mini spódniczkami. Ale kiedy się odwrócą… ah, są zwyczajnie stare!”

Herrera faktycznie nie jest zwolenniczka długich włosów u kobiet 40 plus, ale wypowiada się na ten temat znacznie łagodniej. Jest też restrykcyjna w kwestii stroju kobiet w średnim wieku. Uważa, że nie powinny nosić bikini, dżinsów czy mini, bo to zwyczajnie już nie wypada.

 

Rzekoma wypowiedź projektantki do dziś budzi dyskusje.

 

 

Nie jest fanką czerni u starszych kobiet „Gdy kobiety się starzeją, grają bezpiecznie, ubierając się na czarno. Ale w ciągu dnia czerń jest bardzo nużąca. Staje się jak mundur. Wszyscy ubierają się na czarno i jest to nudne. Nie mam nic przeciwko czerni wieczorem – szykowna mała czarna jest fantastyczna – ale w dzień lubię nosić kolor. To wygląda znacznie bardziej korzystnie." - mówiła w Daily Mail.

 

Radzi też kobietom, aby miały w domu duże lustro, bo to dla nich najlepsza rzecz w domu. Mogą wówczas w całości ocenić swój strój i zobaczyć, czy wszystko pasuje, a może należy coś dodać.

Słynny cytat o długich włosach zaczął jednak żyć swoim życiem i do dziś potrafi wyprowadzać kobiety z równowagi.

 


Ikona mody ma swoje zdanie

 

Jeśli nawet jednak nie podzielacie poglądów Herrery w kwestii stylu i mody, nie da się ukryć, że jest ona kobietą, która zrobiła oszałamiającą karierę, a jej firma jest warta majątek. Stąd chętnie jest cytowana przez różne media, a oto jej wybrane wypowiedzi dotyczące kobiet i życia:

 

Największym błędem mężczyzny jest przekonanie, że skoro kobieta należy do niego, to jest niewidzialna dla innych.

 

Prawdziwa kobieta nie jest zainteresowana posiadaniem wielu mężczyzn u swoich stóp. Ona jest zainteresowana tym jednym, który do niej dorasta.

 

Elegancja i styl nie mają nic wspólnego z pieniędzmi.

 

Elegancja to nie tylko piękno, to także sposób myślenia, poruszania się.

 

Nie chodzi o to co masz na sobie, ale o to w jaki sposób tego używasz.

 

Jeśli coś ci się nie podoba to po prostu na to nie patrz.

 

Najtrudniej jest zrobić coś prostego.

 

Dla kobiet nie istnieje słowo „niemożliwe”. Niemożliwe to jest to, czego zdobycie zajmuje trochę więcej czasu.

 

źródło https://www.dailymail.co.uk/femail/article-6377923/Carolina-Herrera-reveals-rules-ageless-style-eve-80th-birthday.html

https://newsbeezer.com/venezulaeng/carolina-herrera-polemics-with-comments-on-women/

https://www.clarin.com/internacional/carolina-herrera-polemica-solo-mujeres-clase-llevan-pelo-largo-partir-40-anos-_0_vposza29f.html

 

 

Tagi:

moda ,  styl ,  Carolina Herrera , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót