Partner: Logo KobietaXL.pl

Kompletujemy damską szafę biznesową

Garderoba biznesowa to szyk, styl i profesjonalizm. Poznając nowe osoby z branży na spotkaniach powinno się też dobrze wyglądać. Co każda businesswoman powinna mieć w swojej szafie? 

  • Koszula - to klasyka i podstawa do stworzenia efektownej stylizacji. Powinnyśmy mieć ich co najmniej kilka. Białe koszule są najbardziej uniwersalne i zawsze sprawdzą się bezbłędnie, jednak nie są absolutną koniecznością. Kolorystyka powinna być jednak stonowana, pastelowa oraz jasna. Zamiast męskiego krawatu kobiety mogą pozwolić sobie na wiązanie pod szyją lub apaszkę. 
  • Garnitur damski - dla pań lubiących wygodę spodnie będą idealnym wyborem. Przy wyborze garnituru warto pamiętać o kolorystyce. Najlepiej sprawdzi się ponadczasowy granat, czerń i odcienie szarości. Jeśli czujesz się na siłach i chcesz wyglądać bardziej ekstrawagancko, wybierz inny kolor. Istotne jest jednak, żeby był raczej stonowany, nie krzykliwy.
  • Szpilki - każda kobieta wygląda w nich świetnie. Należy jednak pamiętać co mówi biznesowa etykieta - palce nie powinny być odkryte. 

Zadbaj o wygląd - zadbaj o ubrania

Dobry wygląd to nie tylko fryzura i makijaż. Jeśli chcesz prezentować się profesjonalnie, wybieraj ubrania dobrej jakości. Tkaniny naturalne z wyższej półki zostaną z Tobą na dłużej i nie stracą walorów estetycznych. Ważne jest też dbanie o swoją odzież elegancką. Wszystkie zasady prania i prasowania ustalone przez producenta powinny być przestrzegane. Jeśli zaleca się pranie chemiczne, oddaj np. garnitur do pralni.

Sprawą wymagającą szczególnej uwagi jest pranie koszul. Są one niezwykle delikatne, więc sortowanie, odpowiednia temperatura prania i przechowywanie to czynności kluczowe. Choć może wydawać się uciążliwe, dbanie o koszule nie jest aż tak skomplikowane. Jeśli interesuje Cię powyższy temat, sprawdź ten poradnik - jak najlepiej obchodzić się z koszulami?

Dobieranie dodatków - zabawa stylem

Oprócz koszul, spodni, spódnic i marynarek pozostaje jeszcze jedna ważna kwestia. Jak dobieramy dodatki do stroju biznesowego? Istnieją pewne zasady, które ułatwiają wybór. Warto się do nich stosować, żeby zachować spójność stylizacji. 

  • Buty i torebka tego samego koloru - nieco przestarzała zasada, jednak jest to zawsze bezpieczna opcja. Jeśli masz ochotę na eksperymenty, możesz założyć chociażby srebrne szpilki i srebrną biżuterię.
  • Biżuteria nie przytłacza stroju - przy doborze biżuterii ważna jest subtelność, delikatność. Nie założymy dużych kolczyków i grubego naszyjnika z wieloma ozdobami, gdyż rozmówca skupia uwagę na wyglądzie, a nie na konwersacji. Ważne jest, żeby ubiór dopełniał wrażenie całościowe, a nie dominował.
  • Torebka z dobrej jakości materiału - duża torebka, w której zmieszczą się dokumenty, kosmetyki i laptop, to istotny element dla każdej businesswoman. Ważne tylko, żeby była elegancka i dopasowana stylem do innych części ubioru. Skóra lub inne naturalne materiały będą najbardziej trwałe.

Makijaż businesswoman

Robiąc sobie makijaż businesswoman powinna pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim oczy i usta nie powinny być za mocno pomalowane. Unikamy krzykliwych kolorów szminek oraz ciemnych cieni do powiek. Delikatne podkreślenie urody i zamaskowanie ewentualnych niedoskonałości to nasz główny cel. Oczywiście, wszelkie eksperymenty są dozwolone, a nawet wskazane. Ważne, żeby styl biznesowy naginać do naszych potrzeb i w ramach ogólnych zasad tworzyć coś oryginalnego.

Tagi:

styl ,  moda , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz