Partner: Logo KobietaXL.pl

Poszukiwaniu modowych inspiracji niewątpliwie sprzyja okres pandemii, kiedy mamy nieco więcej czasu na przejrzenie swoich szaf, portali modowych, sklepów i zastanowienie się, co tak naprawdę lubimy w swoich stylizacjach.

Podczas pandemii wielu z nas musiało też nieco zacisnąć pasa i zacząć myśleć o wydatkach bardziej ekonomicznie. Jednocześnie w kwestiach wyglądu niewiele się zmieniło - nadal chcemy wyglądać modnie oraz intrygująco. Na szczęście wiele sklepów kusi teraz promocjami, więc faktycznie można “upolować” tańszą odzież w większych rozmiarach. Istnieje jednak doskonały sposób by wydawać jeszcze mniej! Moda na second handy

Ponoć ludzie dzielą się na tych, którzy kupują w lumpeksach, oraz na tych, którzy się do tego nie przyznają. Okazuje się, że z roku na rok ta sytuacja zaczyna wyglądać inaczej. Według danych GUS w całej Polsce tzw. lumpeksów działa blisko 30 tys, a ponad 10 mln dorosłych Polaków, ubiera się w second handach. Aktualnie czynnik ekonomiczny ma bardzo duży wpływ na nasze zakupowe wybory.


W naszym sklepie internetowym obserwujemy ogromny przyrost zamówień na odzież damską w większych rozmiarach, szczególnie na sukienki, bluzki i ubrania sportowe. Klientki zamawiają paczki 5-kilogramowe za kilkadziesiąt złotych, w których znajdują się konkretne ubrania dobrej jakości. Co ciekawe, obserwujemy taką zależność, że w sklepie internetowym ubrania XL i większe są dużo bardziej popularne niż w naszych sklepach stacjonarnych - tłumaczy Monika Lipnicka z second handu Tekstylowo.pl. 

 

Za co panie kochają second-handy?

W second handach znajdziemy ubrania dobrej jakości za kilka lub kilkanaście złotych, często posiadające nawet oryginalne metki. W tzw. lumpeksach można też nabyć odzież z wyższej półki za ułamek ceny, na którą normalnie nie możemy sobie pozwolić. 

Warto dodać, że zakupy w second handach wybierają też osoby, którym zależy nie tylko na ekologii oraz idei zero waste, ale również na oryginalnym wyglądzie - w sieciówkach znajdujemy kolekcje powtarzalne, a w lumpeksach - prawdziwe modowe perełki.

Wśród klientek noszących większe rozmiary pojawiają się też opinie, że zakupy online są bardziej komfortowe od wizyty w sklepach stacjonarnych. Panie mogą na spokojnie przymierzyć ubrania w domach, poeksperymentować z pozostałymi elementami garderoby, czy zapytać o radę przyjaciółki - a takie wspólne przymierzanie może być okazją do spotkania w większym gronie.Prawidłowa higiena zakupów w okresie pandemii

Zawsze po dokonaniu zakupów ubrań, a już szczególnie w okresie pandemii, trzeba pamiętać o zachowaniu prawidłowej higieny. Po rozpakowaniu zakupów, odzież należy uprać zgodnie z instrukcją na metkach, a ręce później dokładnie umyć i zdezynfekować dedykowanym preparatem. 

 
 

Tagi:

styl ,  moda ,  ubranie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót