Partner: Logo KobietaXL.pl
Podobne artykuły:

Cellulit ma około 80 procent kobiet i to często bez względu na wiek czy budowę ciała. Najczęściej pojawia się na udach,pośladkach czy na brzuchu. Pofałdowana skóra przypomina skórkę pomarańczową. Charakteryzuje się tworzeniem nieregularnych zgrubień i guzków pod skórą, czasami bolesnych i przyjmujących charakterystyczny wygląd "skórki pomarańczowej" lub "materaca".

 

Objawy cellulitu pojawiają się zwykle w okresie pokwitania (12%) lub w czasie ciąży (20%) oraz u kobiet przed menopauzą(20%). Z punktu medycznego cellulit rozpatrywany jest jako choroba o charakterze metabolicznym tkanki podskórnej, dotycząca patologii komórek tłuszczowych, tkanki łącznej oraz mikrokrążenia skóry i tkanki podskórnej. Podobno sprzymierzeńcem cellulitu jest nadmiar estrogenów w organizmie.

 

O walce z cellulitem napisano tomy. Z reguły jest ona jednak nieskuteczna. W lubelskim Centrum Rehabilitacyjno - Sportowym MEDISPORT wprowadzono innowacyjne techniki do zwalczania cellulitu, polegające na połączeniu razem kilku metod. Leczenie cellulitu polega na działaniach mających na celu:

1) poprawę ukrwienia

2) zmniejszenie obrzęku

3) rozbicie tkanki tłuszczowej

W MEDISPORCIE nowy program rehabilitacyjno-leczniczy polega na skojarzonej terapii wykorzystującej różne zabiegi fizjoterapeutyczne:

Hydromasaż

Masaż wibracyjny - Aquavibron

Fala uderzeniowa

Masaż pneumatyczny

 

- Programy każdorazowo dobierane są indywidualnie w zależności od stanu zdrowia pacjenta, po uprzedniej konsultacji lekarsko-fizjoterapeutycznej. Dotychczas z programu leczenia cellulitu korzysta 17 pacjentek - pierwsze obserwacje wydają się być bardzo obiecujące – mówi Wojciech Gunia. - Bardzo ważne jest właśnie użycie fali uderzeniowej, która wykorzystuje energię kinetyczną wytworzoną przez wybuch sprężonego powietrza, która następnie przez specjalny przekaźnik jest precyzyjnie kierowana do ściśle określonych miejsc naszego ciała. Zakres zastosowania fali uderzeniowej sukcesywnie poszerza się w wyniku badań naukowców nad tą nową technologią. My badamy jej możliwości w walce z cellulitem, ale jest to tylko jeden z elementów terapii.

medisport fala uderzeniowa

Na zdjęciu fala uderzeniowa

 

W MEDISPORT stawiają na nowe metody walki z różnymi problemami. Ostatnio pisaliśmy o obiecującej, bezoperacyjnej terapii nietrzymania moczu. Na ile nowa metoda walki z celulilitem się sprawdzi? Będziemy Was informować na bieżąco!

Foto MEDISPORT

 

 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Powrót