Partner: Logo KobietaXL.pl

Obszerne bluzy damskie z kapturem – czego tu nie kochać? Ten trend łączy wygodę i styl uliczny, a widok kobiety w zbyt dużym ubraniu na ulicy nikogo już nie dziwi. Czasy, kiedy kobiety wyglądały dobrze, jedynie w obcisłych spódnicach i koszulach odsłaniających kształty już minęły. Teraz wyglądają dobrze tak w dopasowanych, jak i w oversize’owych ubraniach – jednym słowem: zawsze! Damskie bluzy z kapturem w codziennych stylizacjach stały się wręcz współczesnym trendem w modzie. Jak je nosić, by wciąż wyglądać modnie? Co o tym trendzie myślą faceci? Odpowiadamy.

 

 

Czy wyglądam jak młodsza siostra w bluzie brata?

 

Kluczem do tego, aby wyglądać modnie, jest trzymanie się zasady: tylko jeden element oversize w całej stylizacji. Jest to szczególnie ważne w przypadku kobiet, które należą do tych szczuplejszych - decydując się np. na jedną bluzę z kapturem nierozpinaną, unikniesz wyglądu „tonącej w ubraniu”, a cała stylizacja będzie wyglądała na dobrze przemyślaną. Wybierz obszerną, modną bluzę z kapturem damską (np. jedną z dostępnych na Denley.pl) i obcisłe dżinsy, albo luźne dżinsy oversize z wysokim stanem (typu boyfriend lub mom) i dopasowany t-shirt. Jeśli zachowasz odpowiednią równowagę, opanujesz ten trend.

 

oversize

 

Obszerna bluza i dopasowane spodnie

 

A co łączeniem kolorów?

 

Równowaga jest zalecana zarówno w kwestii ilości modeli oversize w jednej stylizacji, jak i w przypadku kolorów. Różowa czy żółta bluza z kapturem będzie świetnie się komponowała z ponadczasowymi niebieskimi lub czarnymi dżinsami. Nieumiejętne wprowadzanie dodatkowych kolorów prócz wrażenie chaosu w ubiorze, wprowadza swego rodzaju infantylizm. Aby osoby z zewnątrz nie odbierały cię jako osoby niedojrzałej, warto zachować umiar, dobierając damskie kolorowe bluzy z kapturem do całościowej stylizacji. Podobnie rzecz ma się w przypadku czarnej bluzy z kapturem – stonowana górna część garderoby daje spore pole do popisu z dolną częścią. Czy wiedziałaś, że jednokolorowa damska bluza z kapturem świetnie komponuje się z plisowaną kwiecistą spódnicą o długości midi?

 

oversize

 

Różowa damska bluza z kapturem typu crop top

 

 

Czy duże może być za duże?

 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Z pewnością jednak kluczem jest zakup ubrania o kroju oversize, a nie po prostu przedmiotu o kilka rozmiarów za dużego. Nie tędy droga, by oszukiwać system. Celowo elementy garderoby o kroju oversize zapewniają właściwe dopasowanie w odpowiednich miejscach, jak barki, ramiona czy talia, aby uniknąć wrażenia „niechlujstwa”. Droga na skróty może sprawić, że zbyt obszerna, choć modna damska bluza z kapturem, będzie wyglądała, jakby rozciągnęła się na wieszaku, a kupując za dużą marynarkę, sprawisz, że będziesz odbierana jak uczennica, która nie dorosła jeszcze do swojego szkolnego mundurka. A jak na kwestię wszechobecnej mody na oversize wśród kobiet zapatrują się mężczyźni? Cóż, bywają jej zdecydowani przeciwnicy, choć w znacznej ilości podpytywanych przez nas przypadków panowie wypowiadali się o niej pozytywnie. Twierdzili, że dobrze skomponowana, nieprzesadzona stylizacja oversize im więcej ukrywa, tym lepiej działa na wyobraźnię – i tego się trzymajmy, wybierając tego typu garderobę.

 

Tagi:

styl ,  moda ,  oversize , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót