Partner: Logo KobietaXL.pl

Według danych zebranych przez Bankier.pl średnia liczba donosów składanych w województwach waha się od tysiąca do niemal 4 tysięcy rocznie. Najwięcej, bo ponad 3 tys. w raptem 9 miesięcy ubiegłego roku, złożyli mieszkańcy pomorskiego, najmniej, niespełna tysiąc, świętokrzyskiego.

Polacy najczęściej donoszą o naruszeniu przepisów prawa podatkowego, niezgodnych z przepisami działaniach pracodawców, niewystawianiu faktur lub wystawianiu tzw. pustych faktur, niewydaniu paragonu fiskalnego, nielegalnej sprzedaży czy nieprzekazaniu pracownikowi informacji PIT. Jednak lista powodów, za które fiskus może zlecić kontrolę, jest znacznie dłuższa.

- Wszystkie donosy są poddawane analizie. Informacje o nieprawidłowościach zawarte w donosach potwierdzają się tylko w niewielkim stopniu. Znaczna ich część wynika z wewnętrznych konfliktów pomiędzy podatnikami lub konkurencją – mówi dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Leszek Bielecki w rozmowie z Bankier.pl.

Skargę można złożyć listownie, drogą elektroniczną lub osobiście. Informacja zewnętrzna powinna zawierać dowody, które pozwolą organowi podatkowemu na weryfikację oskarżeń.

Czytaj cały artykuł na Bankier.pl: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Polak-Polakowi-donosicielem-Srednio-skladamy-60-skarg-dziennie-7808820.html

 

donos

Tagi:

społeczeństwo,  pieniądze, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót