Partner: Logo KobietaXL.pl
Podobne artykuły:

Heyway to nowopowstała aplikacja społecznościowa, która łączy nieznane sobie osoby, mające ochotę dokładnie tak samo spędzić czas - wyjść do kina, imprezę, wspólnie pobiegać, czy też pojechać gdzieś za miasto. I choć można zamieścić tam ogłoszenie typowo randkowe, przeważają jednak te dotyczące wspólnych wypadów. Co ciekawe, znaleźć tam można wiele ogłoszeń zamieszczanych przez kobiety, skierowane do przedstawicielek tej samej płci. Bez kontekstu i podtekstu, dziewczyny szukają nowych koleżanek do wspólnych wyjść na kawę, kina, zajęć fitness, imprezę, a nawet wspólne wyjście z dzieckiem na spacer. Czy Heyway znalazł nową niszę?

- Przyznam, że fakt, że w aplikacji znalazło się tak dużo ogłoszeń pisanych przez kobiety do kobiet, również i nas mile zaskoczył. Widać, że panie są otwarte na nowe znajomości, a zmęczone kontekstem randkowym czy też seksualnym. W Heyway mogą po prostu zamieścić ogłoszenie i umówić się z nowymi koleżankami na wspólne wyjście – mówi Paweł Klusek, pomysłodawca i jeden z twórców aplikacji.

 

heavey

Heyway wymyślił model, który prezentuje całkowicie odmienne podejście do nawiązywania znajomości w sieci. Jeżeli będziemy chcieli, to oczywiście wewnątrz aplikacji możemy znaleźć miłość czy seks. Jednak równie dobrze możemy umówić się z kimś na drinka, na wspólne wyjście do teatru czy na wycieczkę na kajaki. Twórcy wyszli z założenia, że najbardziej efektywnym sposobem na "matchowanie" użytkowników będzie targetowanie ich ogłoszeń po bieżących potrzebach (Na co mam ochotę? Jak chcę spędzać wolny czas?), a nie po wyretuszowanych zdjęciach i opisach, które nie mają nic wspólnego z prawdą.

Chcieliśmy, aby poznawanie w sieci było jak najbardziej naturalne i odbywało się na takich samych zasadach jak w rzeczywistości, gdzie nowe znajomości nawiązujemy nie poprzez przeglądanie wyidealizowanych profili, a przy okazji określonych aktywności. Cieszymy się, że idea ta, przypadła kobietom do gustu – dodaje.

Heyway, aplikacja do umawiania spotkań towarzyskich, zadebiutowała w maju podczas Juwenaliów PW. Chociaż promowana jest na razie tylko w Warszawie, to zyskuje popularność także w innych miastach Polski. Można ją pobrać w Google Play i App Store. Posiada dwie wersje językowe (polską i angielską).

Tagi:

społeczeństwo,  kobieta,  heyway, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót