Partner: Logo KobietaXL.pl

 MakesItTrue.com stworzony został przez Polaków i jest  pierwszym miejscem w sieci, gdzie można szybko i całkowicie jawnie przeprowadzić charytatywną akcję crowdfundingową pod skrzydłami gwiazd sportu i show-biznesu. Strona na swoim koncie ma już jedną skuteczną zbiórkę. W tym tygodniu ruszają kolejne, na rzecz chorego Artura Czuby oraz Hani Wróbel.

Nowa platforma to kamień milowy w drodze do błyskawicznej komunikacji z gwiazdami – czołowymi artystami, sportowcami, blogerami i celebrytami. Przy pomocy MakesItTrue.com można skontaktować się z nimi za pomocą jednego kliknięcia. Po co? Aby dzięki swoim relacjom i popularności pomogli w zbiórce pieniędzy na ważne i szczytne cele. Ten nowy wymiar crowdfundingu zdobył już zaufanie polskich gwiazd: na próżno szukać systemu, który w tak prosty sposób łączy beneficjentów akcji charytatywnych z celebrytami. Aniołami portalu zostali już Jakub Rzeźniczak, Robert Janowski, Maciej Orłoś czy Dawid Woliński.

Co tak naprawdę wyróżnia tę platformę od innych portali obsługujących zbiórki pieniędzy?

Crowdfundingowa Sodoma i Gomora

Organizacja akcji charytatywnej z udziałem znanej gwiazdy nie należy do banalnych zadań. Mimo że wielu artystów chętnie angażuje się w tego typu projekty, w rzeczywistości bardzo trudno jest skontaktować się z wybraną osobą i przekonać ją do współpracy. I wcale nie chodzi tutaj o celebrycki opór, ale o obawy związane z wiarygodnością i dobrymi zamiarami inicjatora zbiórki. Nie jest tajemnicą, że na popularnych portalach crowdfundingowych często dochodzi do finansowych oszustw czy nadużyć. I choć bezinteresowna pomoc przychodzi artystom bardzo ławo, to niestety trudniej jest im zweryfikować, gdzie tak naprawdę trafiają ich pieniądze.

- W przypadku platformy MakesItTrue.com problem rozwiązany jest już na etapie tworzenia projektów zbiórek. Zanim inicjator zaprosi Anioła do pomocy w akcji, ta zostaje uprzednio gruntownie zweryfikowana przez zespół czuwający nad bezpieczeństwem i wiarygodnością serwisu. Wdrożenie tej procedury pozwala na wyeliminowanie osób, które chcą wykorzystać portal niezgodnie z jego przeznaczeniem. Dzięki temu Aniołowie decydujący się na wsparcie danej zbiórki mają stuprocentową pewność, że pieniądze gromadzone są w szczytnym celu – tłumaczy Jakub Sztyler, CEO w MakesItTrue.

Szybka piłka

Nawiązanie kontaktu z popularną gwiazdą jeszcze nigdy nie było tak proste – wystarczy po prostu zalogować się na platformie i wybrać Anioła, a następnie poprosić go o wsparcie. Już w tej chwili w gotowości do niesienia pomocy czeka kilkanaście znanych nazwisk, a lista chętnych na przywdzianie anielskich skrzydeł już niebawem się poszerzy. Co więcej, innowacyjny pomysł ma szansę na ekspansję poza granice Polski – nie da się ukryć, że jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę maksymalnego uproszczenia kontaktu między gwiazdą i jej fanami a osobami potrzebującymi wsparcia.

 - Chcielibyśmy stworzyć wielką rodzinę Aniołów, dzięki którym osoby potrzebujące otrzymają szansę na zrealizowanie swoich marzeń. Co najważniejsze, nie wartościujemy celów zbiórki, ponieważ cena i motywacje nie grają tutaj żadnej roli. Idea, jaka przyświeca MakesItTrue.com, to wspólny wysiłek włożony w spełnienie marzeń – a te, jak wiadomo, nie mają żadnych ograniczeń. Wierzymy, że dla polskiego show biznesu będzie to krok w stronę świadomej, bezpiecznej i przede wszystkim wygodnej formy pomocy osobom potrzebującym – podkreśla Jakub Sztyler.

Pierwszy gol dla Niepełnosprawnych Fanatyków, drugi dla Arturka i Hani

Twórcy portalu mogą już pochwalić się pierwszymi sukcesami. Dzięki pośrednictwu platformy udało się w krótkim czasie zebrać pieniądze na organizację wyjazdu 15 kibiców z grupy „Niepełnosprawni Fanatycy” na mecz 1. kolejki Ligi Mistrzów. Anielskimi skrzydłami akcję objął sam Jakub Rzeźniczak.

- Kiedy dowiedziałem się o platformie MakesItTrue.com, moje serce zabiło szybciej – nareszcie technologia spotkała się z crowdfundingiem, umożliwiając bezpieczne i szybkie przeprowadzanie zbiórek. Czuję się o wiele spokojniejszy, wiedząc, że jako Anioł zostanę poinformowany o każdej osobie, która pragnie, abym pomógł jej w zbiórce pieniędzy – mówi Jakub Rzeźniczak, były kapitan Legii Warszawa oraz członek klubu Karabach Agdam z Azerbejdżanu.

MakesItTrue.com nabiera tempa. W tym tygodniu na platformie ruszą kolejne akcje. Pierwsza zbiórka zaplanowana jest dla małego Arturka Czuby, który potrzebuje pieniędzy na rehabilitację i leczenie. Urodził się z wadą genetyczną Trisomią chromosomu 21, chorobą Hirschsprunga i nadczynnością tarczycy. Druga zorganizowana jest dla Hani – znanej już w środowisku sportowym z akcji „Gramy dla Hani Wróbel” ośmiolatki chorej na czterokończynowe porażenie mózgowe oraz lekooporną padaczkę. Aniołem na MakesItTrue.com dla obu zbiórek został piłkarz Kuba Rzeźniczak.
Warto podkreślić, że wszystkie akcje charytatywne są w pełni transparentne. Portal  współpracuje z  bankiem, który gwarantuje założenie tzw. konta zastrzeżonego, zapewniającego przejrzystość przepływu środków finansowych. Co ważne (i co mocno wyróżnia portal od SiePomaga czy PolakPomaga) na MakesItTrue.com każdy zarejestrowany Anioł ma własne konto, za pośrednictwem którego może nie tylko osobiście reagować na prośby zgłaszających się osób fizycznych czy stowarzyszeń, ale również wchodzić w interakcje z innymi Aniołami czy też rywalizować z nimi o wysokie miejsce w rankingu najbardziej zaangażowanych w pomoc gwiazd.

O portalu

Czasem pomagamy spełnić się marzeniom, czasem ratujemy życie i zdrowie. Pomagamy, bo to istota człowieczeństwa. Chcemy połączyć ludzi potrzebujących i osoby, które chcą im pomóc.
MakesItTrue.com to innowacyjna platforma crowdfundingowa, rozwiązująca problem setek osób zgłaszających się do gwiazd z prośbą o zbiórkę pieniędzy lub bezpośrednią pomoc finansową. Portal pomaga potrzebującym nawiązać kontakt z celebrytami, zapewniając bezpieczeństwo i uprzednio weryfikując wiarygodność inicjatorów akcji.

Tagi:

społeczeństwo ,  pomoc ,  portal , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz