Partner: Logo KobietaXL.pl

Czy Polacy nadal jedzą tradycyjne dania? Ile razy kotlet schabowy został zamówiony w ostatnim półroczu? Na te pytania odpowiadają eksperci PizzaPortal.pl – serwisu do zamawiania jedzenia online.

 

Polacy chętnie urozmaicają swoje menu, eksperymentują ze smakami, próbują specjałów z różnych zakątków świata. Z drugiej jednak strony cenią to, co gotowały ich mamy i babcie, chętnie wracając do tradycyjnych przepisów. Dla wielu synonimem dobrego, niedzielnego obiadu jest wciąż schabowy.

 

 

Powrót do korzeni

 

Możliwości łączenia kotleta są niezliczone. Zwykle podajemy go w towarzystwie sałaty, smażonej kapusty, mizerii, pieczonych ziemniaków, puree albo frytek.
Z danych zebranych przez PizzaPortal.pl wynika, że kotlety schabowe częściej niż w inne dni tygodnia zamawiane są właśnie w niedziele. Przez ostatnich 6 miesięcy użytkownicy PizzaPortal.pl zamówili aż 14 tysięcy kotletów schabowych, a zamówienia z restauracji oferujących polską kuchnię stanowiły 20 procent wszystkich transakcji. Dania kuchni polskiej zamawiają najczęściej mieszkańcy Gdańska, na drugim miejscu jest Kraków, następnie Warszawa, a pierwszą piątkę zamykają Gdynia i Łódź. Widać więc, że zamiłowanie do tradycyjnych potraw powszechne jest w różnych częściach kraju.

 

Tagi:

społeczeństwo ,  jedzenie ,  kotlet schabowy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót