Partner: Logo KobietaXL.pl

Tegoroczny El Sol Salsa Festival to prawdziwa bomba energetyczna. Od 10 do 12 listopada w Warszawie odbędzie się 51 pokazów tanecznych: grupowych, duetów i solo, a na scenie zaprezentuje się 15 różnych państw. Fani karaibskich tańców będą mogli wybierać spośród warsztatów prowadzonych przez najlepszych na świecie instruktorów salsy, kizomby, bachaty, rumby czy reggaetona. Jako atrakcję specjalną tej edycji organizatorzy przygotowali 2 koncerty na żywo największych gwiazd sceny latynoamerykańskiej: kultowego hawańskiego zespołu MAYKEL BLANCO Y SU SALSA MAYOR oraz po raz pierwszy w Polsce – króla piosenki salsowej, niepowtarzalnego REYA RUIZA. Nieodłącznym już dopełnieniem parkietowych emocji będzie lekkie, energetyzujące wino El Sol.

 

salsa

Nazywany „Muzyczną Maszyną Kuby”, urodzony 36 lat temu Maykel Blanco od dzieciństwa interesował się muzyką, od 12 roku życia uczył się gry na perkusji, a już w wieku 15 lat założył swój pierwszy zespół. Od tamtej pory z sukcesem nagrywa płyty i komponuje. Jego niezwykła kreatywność i talent doczekały się uznania w postaci wielu nagród. Obecnie prowadzi własną orkiestrę i popularyzuje kubańską muzykę na całym świecie, a jego piosenki rozkręcają imprezy od Hawany po Warszawę. Z kolei Rey Ruiz rozpoczął swoją karierę już jako dziecko, śpiewając w telewizji, po czym występował ze znanym zespołem Cabaret Tropicana, aby wreszcie zyskać sławę jako piosenkarz solo. Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami, m.in. z Arturo Sandovalem oraz Los Tres de La Habana. Pierwszy album nagrany z Sony Records otworzył mu drzwi do największych sal koncertowych, a kolejne już tylko potwierdzały jego niekwestionowaną pozycję mistrza śpiewanej salsy.

Oprócz wybitnych artystów tańca i muzyki latynoamerykańskiej potężną dawkę pozytywnych wrażeń będzie zapewniać strefa El Sol, marki, która nie bez powodu jest od lat sponsorem tytularnym festiwalu. Lekkie i pełne energii wino El Sol pochodzi z Hiszpanii i tak jak jej mieszkańcy czerpie to, co najlepsze, ze słońca i południowego klimatu. Ma niezwykle łagodny smak, a jednocześnie nutę niezbędnego na parkiecie gorącego temperamentu, który zapewnia radosną atmosferę, wyzwala spontaniczność i pozwala rzucić się w wir tanecznych emocji.

- Cieszymy się, że już po raz kolejny oprócz zmysłowych karaibskich rytmów goście festiwalu będą mogli rozsmakować się w naszym roztańczonym, południowym winie. My również, podobnie jak tancerze z całego świata, co roku czekamy niecierpliwie na tę jedyną w swoim rodzaju słoneczną imprezę. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że El Sol Salsa Festival to wydarzenie nie tylko dla pełnokrwistych tancerzy, ale również spotkanie amatorów tańca, którzy tak jak El Sol czują w sobie tętno hiszpańskiego temperamentu – podkreśla Zuzanna Amarante, brand manager marki El Sol w Ambra S.A.

 

Z okazji festiwalu mamy dla Was specjalny konkurs!

 

Twoją pasją jest taniec? Uwielbiasz śpiewać? A może lubisz spotkania przy winie?

Jeśli tak, to ten konkurs jest dla Ciebie! Opisz, jak przejawia się Twój hiszpański temperament.

Najlepsze odpowiedzi nagrodzimy dawką energetycznej muzyki od El Sol!

Zgłoszenia przesyłajcie na adres: redakcja@kobietaxl.pl

Tagi:

społeczeństwo ,  festiwal ,  Kuba , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz